| ea_2165 a întrebat:

Un sfat va rog! este vorba despre un baiat. imi place de el de vara trecuta. si cica si lui de mine. m-a intrebat de 4 ani pe la inceputul anului daca vreau sa fiu cu el. si i-am spun ca nu. nu stiu din ce motive. S-a cuplat cu o tipa de la el din clasa. si am fost 7 luni impreuna. Nu mai sunt impreuna de vreo o luna si ceva. si toata lumea stie ca imi place de el. si lui ii place de mine. si acum a vb cea mai buna prietena a mea cu el. care si pentru el ii o prietena buna. Si a zis ca vrea sa fie cu mine, dar nu acum. dupa ce o uita pe acea colega. ce sa fac? sa astept dupa el? si totusi curand se termina scoala. cu siguranta ca nu vor mai fi colegi si la liceu. si tipa vara nu va fi in oras. ce sa fac? va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu grabii lucrurile daca nu esti sigura ca vrea sa fie cu tine. Din cate ai spus nu vrea acum, atunci lasa-l un timp.Ai si tu rabdare, ca nu e sfarsitul lumii.
Daca chiar vrea sa fie cu tine, vine el la tine, nu mergi tu la el!

4 răspunsuri:
| AnonimaDoarTaci a răspuns:

Tu fi o prietena intelegatoare si lasa-l sa se gandeasca si sa o uite pe aia.Nu il ignora! Zambestei frumos, povesteste cu el. Dar lasa-l pe el sa decida ce vrea.Adui aminte de cat de mult te iubea.[Dar nu sa i spui! Zambestei frumos si fi o prietena buna pentru el.]

Succes:Xhappy

| ea_2165 explică:

Ehh. scuzati`mi greselile. nu stiu de celaughing la ce ma gandeam. acolo: m-a intrebat de la 4 ori *** si s-a cumplat cu o tipa de la el din clasa. si au fost 7 luni impreuina*** scuuzeee

| ea_2165 explică:

hhei big grin vaa rog uitati`va si dati`mi un sfat [-o<

mdeeeeeeciiiiiii love struck sunt impreuna cu acel tip smug ieri am iesit si am povestit doar noi 2. si aseara m`a intrebat daca vreau sa fim impreuna. si i-am zis ca vb azi. fata`n fata. si el a zis sa ii spun pe mess. si i-am zis - >> dabig grin. si o sa iesim azi. si maine si poimaine laughing ma roog. deci mi`e frica sa-l sarut straight facestraight facestraight facestraight face nu "frica" in sensul propriu big grin. ci frica. emotii. nu vreau sa fac ceva ce sa-l deranjeze, supere. sa ma trag de exemplu sau ceva de genul. straight facestraight face vaaai si acum am niste emotii. worried ceva sfat? :*

Răspuns utilizator avertizat