| Catacata7799 a întrebat:

Salut,am 14 ani si sunt clasa a8-a,la vara voi intra la liceu, insa am o problema.Am o iubita cu o luna mai mica decat mine, ea ma place foarte mult, la fel si eu si suntem impreuna de la inceputul clasei a8-a,noi fiind colegi de clasa (ne cunoastem din clasa 1), dar ea imi spune ca ii va fi foarte greu daca vom intra la licee diferite si daca vom fii la distante.Ce sa fac, nu vreau sa ne despartim din cauza distantei?

Răspuns Câştigător
| CrespoCristiano82 a răspuns:

Licee diferite inseamna si orase diferite? Pentru ca daca liceele sunt in acelasi oras nu se pune problema distantei. Mai mult decat atat, faptul ca nu o sa mai fiti in aceeasi clasa va fi un lucru pozitiv deoarece o sa va fie dor unuia de celalalt lucru de care este nevoie intr-o relatie pentru ca asa invatati sa pretuiti mai mult timpul petrecut impreuna iar intalnirile vor fi de o calitate mai buna. Daca vei vorbi cu iubita ta si veti incerca impreuna sa ganditi asa, veti obtine un rezultat bun.

| Catacata7799 explică (pentru CrespoCristiano82):

Multumesc pentru raspuns, cred ca ai dreptate

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si care e problema? Numai la scoala va puteti vedea? Iesiti seara la plimbare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa si, exista week end uri, dupa amieze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să înţeleg că unul va intra la un liceu din judeţul Suceava, iar celălalt la unul din Caraş-Severin?

| Robi673547 a răspuns:

Invatati amandoi, mai e destul timp, asa nu ve-ti avea emotii prea mari.