| IcsD a întrebat:

Un sfat va roooog... deci mie imi place de un baiat si cred ca lui ii place de prietena mea dar si putin de mine dar de ea parca mai mult... sa stiti ca nu ma bag peste ei pentru ca prietenei mele nu ii place de el (stiu. pov lunga) va roog un sfat cum sa ies in evidenta sau ce sa fac sa aflu daca ma place :-(( sau nu stiu ce sa fac :-( straight face :-s. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Hmmm... pur si simplu incearca sa te imprietenesti cu el... ceva nevinovat la inceput...in preajma lui incaeraca sa fii vesela dar nu exagerat fa-l sa se simta bine in preajma ta...fi sincera si incearca sa fii totusi u insuti daca te va place mai mult inseamna ca va potrivitzi daca nu...mai cauta...in primul rand daca vrei k cineva sa te iubeasca trebuie mai intai sa te placa pentru cine esti... ahhh si mai arunca-i niste priviri discrete nu exagerate repet... observa daca el iti raspunde...in concluzie fii vesela tot timpul... oricine e atras de cineva veselhappy

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca prietenei tale nu ii pasa de el, atunci incearca tu sa il cuceresti, intra in vorba cu el, zambeste-i, stai des prin preajma lui, priveste-l intens sa vada ca iti place de el, apoi asteapta sa vezi reactia lui, daca te place, iti va arata, intreaba-l direct pe el daca ii place de prietena ta sa vezi cum sta treaba...

| loundy a răspuns:

Pai...astea sunt chestii copilaresi...cum vrei sa fi cu el, daca lui ii place de doua fete in acelasi timp? Tu vrei sa mergi cu el pe strada si sa ii curga ochii dupa altele?

| angella1972 a răspuns:

Mai bine asteapta sa se termine totul intre ei. nu merita sa pierzi o prietena buna pentru un baiat. si nici lui nu i-ai face o impresie prea buna, daca ai incerca sa-l curtezi in timp ce lui de fapt ii place prietena ta.asteapta.

| anna_7069 a răspuns:

Nu poti face nimic pentru a afla daca te place... decat sa porti o discutie cu el, si sa iti spuna el asta`. numai asa vei afla` aevaru` happy

| dadsaffsd a răspuns:

A pai in cazu asta cand santeti numa voi doi ii spui ca tu il plaki si ca sa stii daca mai ai o sansa intreaba daca lui ii place si daca vrea sa fie cu tine.