| Abigaile a întrebat:

Urgent- crying-Buna am 20 lei sad vreau sa--mi iau cv unguent crema pentru mancarimi in zona intima-vagin cam pe acolo, de vreo 2 luni am avut niste bubute mici care ma mancau ( erau de la paduchi [parul acela] m-am epilat au trecut) acum e altceva ma mananca in zona intima vagin fund pe acolo spalatura in vagin nu stiu sa-mi fac sad am 14 anisad habar nu am vreau ceva crema unguent plicuri am auzitt de tantum rosa da e in vagin spalatura si nu stiu (nu vreau sa incerc ink sunt virginasad ) ce imi recomandati pentru ca la ginecolog sg nu pot sa merg nu stiu unde este si trebuie platit ( cu mama nu vb, ma injura ma bate ehhhappy deci fara ea si crred ca am facut o infectie ( secretie [galbena] mirositoate) asta e infectiehappy ( adica eu ma epilam cu bigul lui tata [scuze mi-e rusine] deci am 20 lei ce imi recomantati voi ce-ai folosit ce sa fac help meeee

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E clar ca e infectie...incearca cu metronidazol comprimate vaginale

| Năpârlici a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la o farmacie si sa explici farmacistei problema ta, ea iti va recomanda ceva fara prescriptie medicala daca spui ca este atat de imposibil sa ajungi la medicul ginecolog (ceea ce ar fi bine pentru ca el ti.ar putea recomanda o reteta potrivita tipului tau de infectie). Nu cred ca o mama ar trebui sa reactioneze asa, poate ai pe cineva apropiat care te poate ajuta sa faci un consult. Pana atunci consulta.te cu un farmacist, este cel mai bine. Noi nu putem sti ce fel de problema ai tu si te putem sfatuii gresit. Ai grija!