| Korma_Cristina_1984 a întrebat:

URGENT.
Ce a fost scos din programa la romana pentru evaluarea nationala de anul asta?
Ce caracterizari au ramas?
Stiti vreun site cu genul ala de compuneri, modele usoare dupa care sa ma iau?

2 răspunsuri:
| Luizaaa a răspuns:

Pai din câte îmi amintesc, profesoara mea a zis că și-au scos nuvela, schița, nu știu dacă și doina. Eu îți spun sa nu stai cu gândul că nu îți dă din ea ca, cine știe, poate te trezești la examen că îți dă doina. Dar sigur știu de nuvelă și schiță. Baftă!

| thesnake02 a răspuns:

Nuvela, schița și romanul s-au scos.