| AleAlexutza12 a întrebat:

URGENT! Pot returna o pereche de pantofi pe care i-am luat cu 90 de lei de la un magazin chinezesc? Nu am primit bon cand i-am cumparat. Vreau sa ii dau inapoi, oare ii vor primi?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu ai primit bon ma indoiesc ca vor vrea sa-i returneze. Magazinele astea nici cu bon nu mai recunosc ca-i de la ei un produs.

| pietrean a răspuns:

Deoarece nu ai cerut un bon de casa,prin care puteai dovedi, ca ai cumparat acei pantofi de la magazinul respectiv, nu poti legal sa ceri returnarea banilor.
Daca au un defect anume, ai putea sa incerci sa discuti cu cei de la Protectia Consumatorului.Dar si lor trebuie sa le dovedesti(cu un bon), de unde ai luat produsul.Ai putea sa spui ca l-ai pierdut si vezi cum pot sa te ajute.Dar numai in cazul in care, au un defect, ceva.Nu in cazul, ca nu-ti mai plac si vrei sa-i returnezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Din păcate nu poți sa ii mai returnezi deoarece nu ai primit bon fiscal si nu ai cum sa dovedești ca ai luat de acolowinking