| xAnonimBlack a întrebat:

Urgent vreau raspuns! Am facut un filmulet folosind movie maker, deci am adaugat poze apoi muzica si am dat save. Dupa ce vroiam sa il adaug pe youtube nu ma lasa sad vreau sa ma ajute cineva dau FUNDA promit!

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Bună!
Fomatele acceptate de YouTube sunt
.MOV
. MPEG4
.AVI
.WMV
.MPEGPS
.FLV
.3GPP
.WebM
Any video converter îți convertează video-ul în orice format.
Vezi și
http://youtu.be/w9bjK-n1ssA

| xAnonimBlack explică (pentru DDCC):

Cum il formatez?

| DDCC a răspuns (pentru xAnonimBlack):

Http://youtu.be/F3LSPNNjtEA
Aici îți arată și descărcarea.

| xAnonimBlack explică (pentru DDCC):

Sa iti spun ce am facut eu... dupa ce am terminat de facut video pe movie maker am dat X si save si am pus numele desene si atat...

| DDCC a răspuns (pentru xAnonimBlack):

Mă gândesc că ai WIndows Xp, fiindcă are inclus Movie Maker.
Ca să salvezi video îi dai Publish Movie (CTRL+P).
Ăsta e direct, uite http://youtu.be/Ao6QL-I6fzo.
Acum în ce format este filmul? Bănuiesc că în Movie Maker pentru editat.
Formate pentru WMM:
Video :.asf,.avi,.wmv
Filme: MPEG1,.mpeg,.mpg,.m1v,.mp2
Audio files:.wav,.snd,.au,.aif,. aifc,. aiff
Windows Media files:.asf,.wm,.wma,.wmv
Imagini:.bmp,.jpg,. jpeg,.jpe,. jfif,.gif
MP3 format audio:.mp3
Deschide-l în Movie Maker, dăi Publish Video și convertește-l în format.wmv sau oricare altul (am scris formatele).

| xAnonimBlack explică (pentru DDCC):

Ma eu am creat un video in movie maker... adica am ales niste poze din calculator si am facut un video cu movie maker da nu stiu de drk trebuie sa scriu ca sa pot sa il pun pe youtube

| DDCC a răspuns (pentru xAnonimBlack):

Pentru treaba asta puteai apela și la Picasa.
Ce să scrii când îl bagi pe YouTube sau cum?
Uită-te la link, dacă nu merge șterge de la browser cookies, cache, history.
Pentru chrome de aici chrome://settings/clearBrowserData
În română cu http://youtu.be/1Fkj5HZUTls.
Sau îți dă ceva mesaj de eroare?
În loc să scrii "nu mă lasă" e de mai mare utlilitate să scrii ce îți zice mai exact.
;)
Deci, tot întâmpini probleme?

| xAnonimBlack explică (pentru DDCC):

Uite cum e faza dupa ce fac filmuletul cu poze si dau save ce trebuie sa pun la titlu pentru a putea sa il postez pe youtube? de exemplu desene? asta intrebam eu

| xAnonimBlack explică (pentru DDCC):

Practic imi zice ca trebuie sa formatez video pentru al putea baga pe youtube si nu merge cu nici un program sa il formatez :@:@

| DDCC a răspuns (pentru xAnonimBlack):

Dar nu cu save happy ci File> Publish Movie> Scrii DOAR titlul (în cazul tău desene) și alegi unde să ți se salveze.
Adică atunci când zice FILE NAME scrii doar Desene.
După cum văd se salvează direct.wmv așa că nu mai trebuie formatat/convertit.
După ce ai făcut exact ce am zis aici zi-mi dacă-ți mai face figuri.
Dacă tot zici de save bănuiesc că tu îi dai SAVE PROJECT.
Așa nu ți-l va converti vreun program fiindcă este încă în editare și nu finalizat.
Dacă tot ai nelămuriri lasă-mi ID-ul prin mesaj.

| xAnonimBlack explică (pentru DDCC):

Ia id meu ca aici nu pot vb bine : vladdy_rock98

12 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

In ce format este salvat filmuletul?

Cu programul Format Factory poti converti in avi sau flv daca tin minte aceste formate sunt acceptate de youtube.

| DDCC a răspuns:

Linkul din nou
http://youtu.be/Ao6QL-I6fzo