| Zizi5009 a întrebat:

Urmeaza sa ma duc la medicul oftalmolog. Am miopie. Stiti cumva de la ce varsta se prescriu lentilele de contact pentru miopie? Si cum as putea convinge medicul sa mi le prescrie?

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

De la 14 în sus.Păi, dacă îți cresc dioctriile vei fi nevoită să ți le schimbi odată la 6 luni/1 an(depinde la cât timp ai control) și dacă ai la un ochi o dioptrie și la celălalt altu va trebui să iei două casete de ălea cu lentile separat.Pur și simplu îl întrebi și pe parcurs o să vezi ce iese.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Acolo iti va spune exactcum sta treaba si te va ajuta.
Peace!