| TheWiseOne a întrebat:

Urmeaza sa ma duc la o petrecere. dar o sa fie ceva mai oficial asa. majoritatea o sa vina la costum, sacou, una alta.
Eu de felul meu sunt mai rebel, si printre cei mai tineri de la acea petrecere.
Cum sa ma imbrac?
Ma gandeam sa-mi iau niste blugi nu foarte stramti, de culoare albastra.
O camasa in patratele mici, tot albastre, iar la culer si maneci (mansete) e in dungi, si poate fi "facuta" camasa cu maneci scurte, adica manecile se "sufilca".
Si in picioare niste tenisi...sau ceva mai casual oricum. nu vreau pantofi...nici nu imi plac.

Dati-mi niste idei va rog.
Sa port o vesta peste camasa, sau sacou, ori sa-mi iau un sacou si un tricou mai amuzant si culorii vii pe dedesubt, sa port camasa in pantaloni. lol. etc.

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Toate bune in afara de tenisi! Exclus!
Peste blugi daca iti iei o camasa deschisa la culoare, o cravata (pe care o poti da jos mai tarziu) si un sacou...o sa fie OK. Dar fara tenisi! Doar daca la adresa respectiva trebuie sa te descalti!

| Catcherintherye a răspuns:

Pai incearca sa te imbraci mai rock(parul ti-l faci cum vrei, asta e regula) incearca un sacou/vesta cu un tricou amuzant si niste tenisi, cum ai zis tu + o cravata pusa la panarama.o sa atragi multe priviri si vei fi in ton cu petrecereawinking

| TheWiseOne explică:

Nu tenisi.ok? dar. nici pantofi. altceva ce se poate?