| Ola43 a întrebat:

Merge combinatia de pulover negru, dedesubt o camasa alba cu dungi albastre + jeansi negrii si pantofi sport negrii?

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu...prea! Merge camasa cu guler cazac. La multi ani!

| TanteMarianne a răspuns:

NU. dupa mine ar arata ciudat! oricum e alegerea ta!

| RaduDavid a răspuns:

Da merge, e perfect, dar mai bine ar merge o camasa alba simpla.dar si cum ai zis tu e foarte bine.
Un an nou fericit! happy

| xAiko a răspuns:

In principiu, partial da.Dar pentru o mai bna intelegere, ofera mai multe detalii.
In combinatia asta, camasa are un rol important, si de ea depinde toata tinuta.De exemplu, daca [,] camasa este mai lejera, dungile sunt verticale si asezate la o distanta mai insemnata, combinatia poate fi reusita.Dar, in schimb, daca acea camasa este stramta, gulerul este lipit de gat, iar modelul este inghesuit, sunt mai multe sanse sa dai gresi.
Important este si pluoverul.De preferat ar fi ca acesta sa fie cu nasturi, ce se poate deschide.
Iar in loc de pantofii sport, ai putea purta pantofi cu putin toc, preferabil cu siret sau putin deschisi in fata.
An nou fericit!

| Ola43 explică (pentru xAiko):

Http://www.stilmasculin.ro/wp-content/uploads/2009/12/pulover-barbati.jpg
puloverul este identic doar ca este negru iar camasa partial la fel.

| xAiko a răspuns (pentru Ola43):

In cazul asta, merge, dar parerea mea este ca mai mult pentru alta ocazie.