| AndreEa_8847 a întrebat:

Va multumesc celor care mi-ati dat sfaturi si chiar o sa tin cont de ele...(ps:am invatat sa scriu in romana.pentru cel care a zis ca scriu in calcuritoceask). Insa, imi stiti problema, in seara aceasta m`am certat cu o prietena si aia i`a spus lu`actualul numai prostii.si m`am certat cu el.si dupa ce s`a terminat cearta mi-a zis ca ramanem prieteni.si a plecat iar eu am ramas plangand cu prietena mea cea mai buna care mi-a spus ca nu merita.in fine am plecat si am ajuns acasa si m`a sunat fostul si a vazut ca plang.si i-am zis ce s`a intamplat si a zis ca pune el mana pe actualul si vede el.si eu i-am zis ca daca ii fce ceva cu mine numai are vorba.intre timp m`am impkt cu actualul nu stiu daca am facut cea mai buna alegere insa m`au sunat 2 prieteni de`ai lui si il auzeam cum plange si injura si aia se rugau de mine sa ma impac cu el.si adevarul e ca eu chiar il iubesc :X.astept pareri.mersi mult :X

1 răspuns:
| alonet a răspuns:

Nu vreau sa o iei ca si pe o acuza sau ceva de denu, dar atitudinea ta de a schimba prieteni "de la o zi la alta" plus impusivitatea ta dau dovada de instabilitate emotionala, ceea ce e drept e ca nu esti tu de vina ca nu primesti acasa de la tatal tau afectiunea ce ai nevoie si care sa te fereasca de aceasta nevoie de implinire emotionala, asa ca te sfatuiesc sa te gandesti bine cand folosescti cuvantul "iubire" pentru ca vreau sa fi sigura ca esti constienta de tot ce se ascunde in spatele acestui cuvant, ca idee fi responsabila si gandeste-te la viitorul tau ca femeie care trebuie sa dea nastere la niste copii sanatosi si care trebuie sa manana casatorita pana la adanci batranete langa el ingrijind impreuna de nepoti, ce vreau eu sa ai in vedere e ca daca de pe acum nu ai grija de tine cand vei fi in pragul nuntii va fi prea tarziu! iar daca tipul acela injura si avea tulburari de comportament, sunt sigur ca "e cel mai potrivit " pentru tine