| andreea_6939 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! De 7luni sunt cu un baiat pe care il iubesc enorm. Avem foarte multe amintiri frumoase petrecute impreuna. Din pacate parintii mei nu il accepta fiindca nu ii genul lor adica, imbracamintea, parul lui nu le convine...desi nu il cunosc, nu au vorbit niciodata, se cunosc doar din vedere. Parintii mei nici nu vreau sa vorbim despre asta sau sa ma vada cu el. Insa parintii lui sunt foarte detreaba, ma iubesc mult. Si chiar nu as vrea ca, din cauza parintilor mei sa ma despart de el, n'ar merita...Si nu stiu ce as putea face.Il iubesc foarte mult. Ajutati'ma!

Răspuns Câştigător
| LilVmp a răspuns:

Ar trebui sa le explici parintilor tai in detaliu faptul ca hainele,parul nu arata o persoana cum este de fapt de multe ori ei confunda aspectul cu ceea ce este el cu adevarat, si il catalogheaza dupa aspect, explica ca nu hainele il fac pe om ci sufletul, sa-i acorde o sansa si sa-l cunoasca, chiar daca nu o sa fie de acord le poti spune ca nu vei renunta la relatia cu el deoarece este important in viata ta. Pana la urma va fi decizia ta eu spun ca parintii nu sunt un ipediment!happy

1 răspuns:
| dreams2354_3317 a răspuns:

CEAU! sa stii ca va trebui sa-ti respecti parintii dar asta nu inseamna ca vei renunta la iubitul tau dovedeste-le alor tai ca e baiat de treaba!