| alexaalexandra a întrebat:

Va rog ajutati`ma si pe mine.stie cineva cum se pune muzica in power point? adica o melodie sa tina pe toata prezentarea si eventual sa schimb si melodia. mersihappy. fundita pentru cine imi explica cat mai clar.

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu am powerpointul momentan în calculator dar o să'ti explic din câte îmi amintesc cum făceam.Sus trebuie să ai insert. Apoi dai sound/movie şi o să'ţi dea să inserezi piesa care o doreşti.Selectezi piesa iar după ce ai selectat o să ţi se deschidă în dreapta o căsuţă de efecte şi mai jos o să apară titlul melodiei alese. Dai click dreapta pe ea şi o să ai ceva optiuni.Intra acolo si cauta, la un momentdat o să' ţi scrie nr de slideuri pe câte vrei să'ţi meargă piesa.Scrii numărul de slide'uri şi gata. Iar dacă prezentarea o faci la şcoală sau altundeva ai grijă să pui pe stik sau CD şi piesa care ai ales'o pentru că dacă aceasta nu există în computerul respectiv atunci nu va merge sunetul.

1 răspuns:
| alexaalexandra explică:

Multumeeeesschappy
am reusit