| Paulaskumpha a întrebat:

Va rog ajutatima, sunt fata am 16 ani si am un iubit de 20 ani,parintii mei mi-au interzis sa fiu cu el,m-au si batut,Iar acuma m-au luat fortat in Italia sa nu ne mai putem vedeacrying e groaznic,nu mai rezist, am incercat de 4 ori sa ma sinucid dar din pacate nu am putut,pentru ca Daca as face asa ceva prietenul meu ar face la fel si nu pot,ma credeti ca deja inebunesc,plang nu mai stiu ce sa fac,imi vine sa dispar, acuma mai vorbim fara sa stie parintii mei,dar nu ii pot spune cat de mult sufar,pentru ca iubitul meu are probleme grave de sanatate, spunetimi ce ati face in locul meu?crying

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Parintii tai ti au facut foarte bine. la cei 16 ani ai tai ar fi trebuit sa iti vezi de viata de copil, nu sa umbli cu barbati de 20 ani. Nu ai inteles de vorba buna, s a ajuns la forta.

Consulta un psiholog ca ai mare nevoie.

| robi1990 a răspuns:

Am vazut si intrebarile anterioare, doar de sinucidere intrebi, si daca vei muri ce o sa rezolvi? nimic! o sa iti aduci parinti la divort certuri, iar ei se vor razbuna pe prietenul tau si el va suferi, mai bine te chinui inca putin si vei vedea ca timpu le rezolva pe toate!

| AdrianaLacan a răspuns:

Sfatul meu este sa te linistesti si sa il linistesti si pe el, daca il iubesti cu adevarat, o sa il astepti sila fel si el pe tine, daca nu, intrerupeti relatia. nu esti prima si ultima care trece prin asa ceva. Si daca ajungi sa te gandesti la sinucidere, adica sa iti iei viata pe care ti-a dat-o Dumnezeu... ar trebui sa consulti un psiholog. nu zic ca ai probleme, dar calmeaza-te, ca nu moare nimeni daca nu va vedeti un timp. priveste partea buna, il testezi sa vezi daca te iubestecu adevarat si daca te asteapta si el pe tine. fi desteapta, nu prostuta. sunt atatia baieti pe lumea asta, si ce este al tau este pus de-o parte. Poate asa trebuie sa se intample, asa iti deschizi ochii si vei vedea pe cine ai iubit atat de orbeste. linisteste-te si vezi cat timp este dispus iubitul tau sa te astepte. daca nu prea mult, inseamna ca putin i-a pasat de tine...si mai mult de altcevawinking

| Paulaskumpha explică:

Suntem de 2 ani impreuna, relatie foarte apropriata

| Brandon123321 a răspuns:

Te-as ruga sa imi dai mai multe detalii ca sa te ajut cat pot eu de bine: de cat timp sunteti impreuna? Cat de apropiati sunteti? Ce probleme de sanatate are el? Oricum primul sfat pe care ti-l dau e sa meditezi, te va ajuta ENORM. faci asa : iti pui un timer pe 5 minute te intinzi intr-un loc linistit inchizi ochii si concentreaza-te pe respiratia abdominala. O sa te ajute mult asta. Raspunde-mi si la celelalte intrebari si o sa te pot ajuta.