| anonim_4396 a întrebat:

Va rog am nevoie de o informatie pentru teza: nuvela doua loturi de il caragiale stiti in ce an si in ce volum/revista a fost publicata? nu gasi pe netsad

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu nu`s a sasea am 14 spre 15 ani sh st a 7a. apropo imi trebuia un raspuns nu o intebare.

| KimY a răspuns:

Esti clasa a 6 a, nu?

| Gândac a răspuns:

Mdaaa. Sper ca nu e prea tarziu : A fost publicata in "Gazeta Sateanului", apoi a fost inclusa in volumul momente si schite, aparut in 1901 big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anul 1998 revista sufletul happyhappy:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apare in revista''gazeta sateanului'' in 1898 cu titlul ''doua bilete pierdute''.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A fost publicata in "Gazeta Sateanului", apoi a fost inclusa in volumul momente si schite, aparut in 1901

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta vreau si eu