| alleluiah a întrebat:

Va rog cititi puppy dog eyes Fundaa!
Deci faza e ca eu am imprezia ca cea mai buna prietena a mea ma foloseste. straight face Eu am (la scoala) numai 10 si ea are 6-7. Ideea e ca noi facem al doilea nostru proiecbig grin ). Ea o adora pe profa noastra de fizica, eu nu prea.

Primul proiect a fost facut in intregime de mine (si a fost foarte fericita cand a luat si ea un 10 pentru prima data la o materie mai grea). Acum eu sunt cam ocupata si nu mai pot face si acest proiect de una singura, asa ca i-am zis si ei sa se ocupe de gravitatie, restul proiectului este deja terminat de mine. Acum cand i-am spus sa se ocupe de asta s-a enervat foarte tare si a incercat sa ascunda faptul ca e nervoasa pe mine, injurand-o pe profa de fizica(si o adora).

Eu mereu ii dau temele la toate materiile, iar acum cand i-am zis sa faca la fizica imi zicea:"Daca tot fac eu asta tu fa tema la mate!" Eu oricum as fi facut tema si i-as fi dat-o.

Ajutoor! Nu stiu ce sa fac! Un sfat... orice puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Spune-i ca te-ai imbolnavit si las-o doar pe ea sa duca ce a facut si duci proiectul ora urmatoare. Tu mananci in locul ei si sa se si sature?

| Azazea a răspuns:

Pai da, te foloseste. Ce vrei sa faci in privinta asta, decizi doar tu.

| Chronicles a răspuns:

Nu o mai lăsa să te folosească ca pe o cârpă, nici să-şi bată joc de tine aşa. Fii tupeistă. Nu o mai ajuta, atunci când te întreabă dacă ai făcut tema îi zici că nu sau îi spui verde-n faţă că nu vrei să-i dai şi punct. Este doar o profitoare şi te asigur că nu iţi este prietenă.

| Kattalutza99 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu o mai ajuti si cand te intreaba daca ai facut tema ii zici ca nu si vezi daca se comporta normal...ca asa am patit si eu si la fel pe mine ma folosea tot timpul si la un moment dat chiar nu am m-ai ajutat-o si a inceput sa faca totul de una singura si chiar lua note mai mari decat inainte... fundita? puppy dog eyes big grin