| Liifeee a întrebat:

VA ROG ROG MULT MULT NU NEGLIJATI. Salut, am o intrebare de fapt am nevoie de un sfat...am in clasa multi asa zisi smecheri si pe strada si la mine p aici si ma enerveaza multi ca ma provoaca la bataie sau am jignesc, dar nu sunt ei in stare sa ma bata, sunt bunicel la bataie sigur pe mine si foarte orgolios si astia "esti tare n clanta doar cand e defata multa lume, cand esti doar tu cu mine spui ca au fost glume" sau "sunt bazati cu 10 n spate singuri fug de umbra lor" si mor de draci ca stiu ca ii bat 1 vs 1 si totusi nu dau ca dp am probleme si nici nu pot sa i evit din cauza la orgoliu, incapatanare cand sunt provocat pentru ca nu suport sa fiu umilit ripostez(fie cu o propozitie fie cu un contact fizic) si m am saturat in fiecare zi cate un dusman in+...va rog un sfat nu stiu o idee ce sa fac pe viitor sa evit sadSCZ poate nu am fost destul de explicit sper ca macar unii sa ma fi inteles. ASTEPT SFATURI

Răspuns Câştigător
| OctoberandApril a răspuns:

Cineva spunea ca violenta de orice tip e ultimul refugiu al prostiei si ca cel mai destept cedeaza primul...
parerea mea e ca n-ar trebui sa ai nicio relatie cu respectivii nici macar de rivalitate.pana la urma suntem oameni.traim civilizat.nu in jungla.asa ca pe langa orgoliu si incapatanare pune-ti in cap ideea ca ai si demnitate si onoare.stii tu ca vechii samurai.si nu te pune cu prostul ca te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta...peace sign

4 răspunsuri:
| CopilașTembel a răspuns:

****-i un pumn la cel mai tare pana sare bulionu`laughing si vezi ce o sa faca ceilalti...

| 0rlando a răspuns:

Te duci la cel mai "șmecher" dintre ei, la liderul lor, îl bați de se cacă pe el, și îți garantez că nimeni nu o să mai aibă curaj să se ia de tine.

| puya07 a răspuns:

Cum a zis orlandowinking daca nu parte in parte cu fiecarewinking

| ionut220990 a răspuns:

Imi aduc aminte perioada clasei a 8 chiar si a 9 pateam la fel ...pana cand un grup de colegi radeau pe seama mea mult mai insistent unu dintre ei, am luat cosu de gunoi i l-am pus in cap si am inceput sa il lovesc, sincer mi-a parut rau mult timp pentru ce am facut ca nu voiam sa ma cobor la nivelul lor dar ca sa imi salvez situatia a fost nevoie sa fac ceva mai extrem!