| ALEXandra050 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Am o mica problema.
Am 17 ani si am o relatie cu baiat de 6 luni. De la un timp mama a inceput sa nu mai fie de acord. P.S: La inceput nu a fost nici o problema dar acum nici nu vrea sa auda de el.
Cum as putea sa rezolv asta sau sa o conving sa il accepte?
MULTUMESC MULT.

Răspuns Câştigător
| smiley12 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, poate ca mamei tale nu.l place pur si simplu de iubitul tau, poate ca nu crezut ca este o relatie serioasa, crezand ca o sa tina putin. si apoi cand a vazut ca treaba se ingroasa si relatia devine mai serioasa, si.a explicat nemultumirea. eu ti.as zice sa porti o discutie fara "bariere" intre tine si mama ta si sa.ti spuna ce are cu iubitul tau :*

3 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Probabil crede ca e o relatie serioasa din moment ce s-a ajung la o relatie de 6 luni. Explica-i ce doresti pentru viitor de la relatia pe care o ai cu el.
Crezi ca nu-i convine ceva mamei tale? Nu-i place ceva anume la iubitul tau?
Ar trebui sa vorbesti cu ea despre aceste lucruri, sa stii ce o deranjeaza.

| LTAA a răspuns:

Dă Bacalaureatul și vorbim.

| BlackChocolate1 a răspuns:

Un băiat de 6 luni? laughing