| IrinaDelia a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine:azi diriginta mi-a spus ca am un pct. scazut la purtare si am stat bine sa ma gandesc si mi-am adus aminte ca la ora de muzica profesoara ma enervat ca canta cantece de genul:melc, melc cotobelc, ursul, barza si am inceput sa rad si cred ca din aceasta cauza mi-a scazut pct.As vrea sa stiu daca se poate face ceva, nu stiu orice sa nu-mi scada nota la purtare ca vreau sa intru la actorie si cred ca o sa-mi trebuiasca 10 la purtare.Va rog, spuneti-mi, se poate face ceva? crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
In primul rand, diriginta ta nu are voie sa iti scada un punct la purtare fara sa iti spuna si de ce. Spune-le parintilor tai ca ti-a scazut nota la purtare si habar nu ai din ce cauza, sau intrabo personal pe diriginta care e motivul.
Cat despre acel 9, o sa il ai doar pe semestrul 2, insa, cand o sa se faca media pe tot anul, media ta la purtare va fi 9. 50.
Sfatul meu, este sa iti ceri scuze de la profesoara la care i-ai gresit, si apoi de la diriginta si nu cred ca o sa ti-o scada pana la urma.
Bafta.

5 răspunsuri:
| IrinaDelia explică:

Credeti-ma ca sunt disperata! Nu stiu ce sa ma fac! crying

| IrinaDelia explică:

Si inca o chestie:numai pe semestrul al doilea as avea 9

| IrinaDelia explică:

Mersi mult!

| iankacobzaandreiescu a răspuns:

Daca doresti la actorie, ar trebui sa-ti placa melc, melc, codobelc...big grin

| Debiilicious a răspuns:

Incearca si tu sa-ti ceri scuze sau sa mergi cu un parinte la scoala.cred ca in locul tau si eu as fi ras! profa mea nu e cu melcul dar e cu opere etc... poate ca nu ti-a scazut nota si a incercat sa te linisteasca dar cred ca se poate rezolva!winking