| IrinaDelia a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine:azi diriginta mi-a spus ca am un pct. scazut la purtare si am stat bine sa ma gandesc si mi-am adus aminte ca la ora de muzica profesoara m-a enervat ca canta cantece de genul:melc, melc cotobelc., ursul..., barza... si am inceput sa rad si cred ca din aceasta cauza mi-a scazut pct.As vrea sa stiu daca se poate face ceva, nu stiu orice sa nu-mi scada nota la purtare ca vreau sa intru la actorie si cred ca o sa-mi trebuiasca 10 la purtare.Va rog, spuneti-mi, se poate face ceva? crying crying crying crying crying crying crying crying crying crying

Răspuns Câştigător
| leyre a răspuns:

Pai pentru inceput..nu e nimic grav in ceea ce ai facut noi i.am dat doamnei de biologie cu biscuiti in cap si nu am patit nimic..pai pentru inceput..incearca sa pari interesata de ceea ce zicea ea la ore si sa te implici in orice activitate propusa de ea..chiar daca vei canta melc melc..sau nani nani. daca e tanara poti sa faci ce fac eu de ex:incearca sa te imprietenesti cu ea. apoi. faci cum fac eu cu profa mea de romana..are niste pantofi superbi..eu o intreb de unde ia cumparat ii spun ca imi plac ca imi place ca are parul drept etc..si uite asa mai scapati si de ora..colegii tai te vor adora iar profesoara va uita de punct. daca e mai batrana e mai greu pentru ca daca ai o profa cum avem noi la muzica care da definitii si ne pune sa ii asezam notele muzicale p acele randuri..va trebui sa inveti cateva lectii ea va vedea ca te straduiest si o sa stearga punctul... sper ca te.am ajutat:*

| IrinaDelia explică (pentru leyre):

Http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001479851173&sk=wall-ea e profa noastra(uita-te la fotografi de profil) nu cred ca are mai mult de 15 de ani!

| IrinaDelia explică (pentru IrinaDelia):

Pardon 25 de ani laughing

| leyre a răspuns (pentru IrinaDelia):

Eh atunci poti sa faci ca si mine. spune-i ca iti plac pantofii ei sau bluza sau un tricou..crede.ma functioneazalaughing

| IrinaDelia explică (pentru leyre):

Auzi cum o cheama pe profesoara ta de biologie?

| leyre a răspuns (pentru IrinaDelia):

Pe a mea o cheama carjan daniela

24 răspunsuri:
| AnyAnA99 a răspuns:

Doar din atat? adica daca la alte ore esti cuminte nu are cum doar din atat sa ti-o scada. e chiar ciudata. vorbeste cu parintii tai

| zuzualina a răspuns:

Pai, nu prea

| KaRa23S a răspuns:

Din atat!? cate prostii fac eu cu o colega. mama mama. Acum depinde si ce fel de relatii ai etc etc. Acum nu stiu ai vorbit cu ai tai sa vina ei sa discute cu aia? Cu persoane ca astea numai parintii ce se mai pot intelege cat de cat.

| vangheliss99 a răspuns:

Doamne fereste, ca ai ras si tu un pic la o chestie tzia scazut nota la purtare, pai la noi la scoala ii cateriinca totala in ore, dar uite ce poti face.

II zici lu amicata si lu taicatu sa se duca la scoala sa vb cu diriginda sau chair cu directoare, adica tzia scazut nota la purtare doar pentru ca ai ras si tu, pai sa vb cu directoarea so scoata pe aia din institutul de invatamant, sau doar sa nu-ti scada nota.

Dar sti ce cred eu, ca tzia zis la misto ca sa nu mai faci alta data, ca si eu la cate am facut si am fost dus la directoare si mi-a zis cami scade 2 puncte, si cand am trecut semestrul diriga mi-a zis ca nu mia sczut nimica si ca a glumit sti9 ca sa ne sperie sa nu mia facemlaughing. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| IrinaDelia explică (pentru vangheliss99):

Si eu gandeam la fel, dar nu stiu diriga mi-a zis-o pe un ton suparata ca a zis ca nu se astepta la asa ceva din parte mea!sad

| zuzualina a răspuns (pentru IrinaDelia):

La mine in clasa, ora de bio, s-a trezit cineva sa rada si tot asa in fiecare ora pana a ajuns cu 6 la purtare

| vangheliss99 a răspuns (pentru IrinaDelia):

Frate chiar dacatzi scade nota la purtaer, te duci cu amicata si taicatu si gata pentru. carei motivul? ca ai ras tu putin? te duci iti creste nota la loc si poate ai bulan si o scoate pe ia ca diriginta.

| ClaraB a răspuns:

Intreab-o care este motivul si cere-i scuze profesorului respectiv cu lacrimi de crocodil.

| IULY991 a răspuns:

Inca nu s-a incheiat anul scolar, discuta cu profesoara la care ai ras in timpul orei si ii spui ca-ti pare rau si ca nu ai vrut sa o faci sa se simta prost sau a doua varianta vorbesti cu diriginta ii explici si vorbiti toate 3 despre incident.
Funda?

| IrinaDelia explică:

MIE mi-a zis diriga. ca mi-a trecut nu stiu ce in catalog precum ca am un pct. scazut la purtare si o colega de-a mea a intrebat-o daca chiar imi scade si ea a spus ca da ca in consilul profesoral scaderea notei la purtare la mine va incepe de la 9.Si mi-e frica, la toate materiile sub 9 nu am(adica am un 8 la sport)dar in fine! Vreau 10 la purtare, ca daca nu mi-ar strica intrarea la liceu! crying crying crying

| zuzualina a răspuns (pentru IrinaDelia):

Si si-a cerut mii de scuze

| IrinaDelia explică (pentru zuzualina):

Si la iertat?

| IrinaDelia explică (pentru zuzualina):

La iertat?

| zuzualina a răspuns (pentru IrinaDelia):

Pai nu prea, a ajuns in consiliu pana la media 6 la purtare, insa ultima data da
pentru ca era sa-l lase si repetent

| IrinaDelia explică:

Dar mai am o intrebare, diriginta imi poate sterge punctul din catalog?

| MrsWolowitz a răspuns:

Pe ce clasa esti? La gradinita? Cum sa cantati asa ceva la ora de muzica? Daca as fi maica-ta m-as duce si le-as lua la ocara pe proastele alea doua.

| IrinaDelia explică (pentru MrsWolowitz):

Pai nici mama nu prea a fost de acor cand a auzit, dar ce sa-i faca!

| Bbbc a răspuns:

Pentru a iti putea scadea nota la purtare trebuie sa fie de acord cel putin 5 dintre profesorii tai happy

| IrinaDelia explică (pentru Bbbc):

Sigur, esti sigur ca numai 5 profesoi trebuie sa fie de acord? crying