| Ella21052003 a întrebat:

Va rog sa nu ma luati in ras! Am 14 ani si acum 6 zile, adica luni mi-a venit prima menstruatie. Acum inca curge. Am citit ca poate dura pana la 7 zile. ar trebui sa ma ingrijorez?
p.s Am observat ca noaptea rfectiv nu curge (aduca doar daca ma duc la toaleta -absorbantul nu se murdareste pe timp de noapte ) Ceea ce ma bucura ca pot sa dorm fara grija

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

La mine a durat ani de zile sa se regleze, era ceva haotic, dar nu ai niciun motiv de îngrijorare.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru inceput este bine sa te protejezi, faptul ca "doar murdareste" un pic tamponul, nu inseamna ca curge ci ca s-a terminat si acum se curata vaginul de resturile de sange.

| Balan_Eluiza_2002 a răspuns:

Pai daca ti sa inceput prima menstruatie asta e bine caci de la 11-16 daca nu se incepe menstruati asta e foarte grav, dar nu trebuie sa-ti faci griiji totul va fi bine pai la unele fete poate dura mai mult la altele mai putin. Asta e foarte bine ca nu curge noaptea.ps straduiestete sa nu faci efort caci poate sa curga foarte tare. Sper ca te-am ajutat!