| mihaelamarius4ever a întrebat:

Va rog spuneti-mi si mie cum sa dau burtica si aripioarele jos... fac abdomene de vreo 6 zile, cam 30 pe zi si nu stiu.nu vad nici un rezultatsadsadsadsad. cica trebuie sa astept vreo luna si ceva doua ca sa vad rezultatele dar nu mai am rabdaresadsadsadcrying.

3 răspunsuri:
| Zumbalaarebeca a răspuns:

Mda aceiasi problema o am si eu de cand a inceput sezonul rece am inceput sa nu mai ies sa fac miscare afara si s-a cam depus pe burtica deoarece am cam intrat in oala de ciorba ca sa zic asatongue dar si eu fac abdomene si sar coarda in casa dar sa stii ca e adevarat rezultatele se vad cam in 2 luni si trebuie sa faci zi de zi exercitile si sa nu mananci dupa ora 6 si mai ales sa nu mananci mancaruri foarte grele si consuma fructe cat mai multe eu asa fac fructele au vitamine si portocalele lamaile si alte fructe astrigene au si antioxidanti!

| 7777 a răspuns:

Incearca sa faci mai multe, adica pe seri de cate 20, 30 etc, 2min pauza(abdomenele se fac pe seri)!

Eu fac cam 180 pe zi, cu serii de 30!

| AlecSa_5470 a răspuns:

Pai eu fac cam 200 de abdomene pe saptamana, adica tot cam 30 ca tine, si se vad miiici rezultate, dar trebuie sa astepti vreo luna, si cel mai important e sa le faci corect!

Poti face o gramada de abdomene, diferite :

1.Normale
2.Briceag (cand iti ridici trunchiul, sa iti ridici si picioarele)
3.Cozact (ridici un picior intins, ci unul indoit, in acelasi timp cu trunchiul
4.Cu picioarele la piept
5. Poti face si extensii pe burta

Si multe altelewinking