| KolG a întrebat:

Va salut din nou TPU. Revin cu inca o problema legata de relatia mea. Este vorba de aceeasi fata despre care v-am mai mentionat in intrebarea anterioara. Again, nu ne alintam, nu ne-am spus,, te iubesc,, sau chestii de genu niciodata si nu am facut poze amandoi. Mentionez ca suntem de 2 luni impreuna. Relatiile pe care le-am avut inainte mi s-au parut fara pic de afectiune dar cu toate acestea, in maixm o saptamana le puneam mana pe fund in timp ce le sarutam(nu mereu si nu sufar de chestia asta, sa nu se inteleaga ca sunt un obsedat sau ceva *laugh*) dar cu aceasta n-am putut face nimic, adica, cred ca imi este frica sa fac pasul acesta pentru a nu o pierde, nu stiu cum sa reactionez. Mi-e frica sa ii pun mana sau sa fac ceva gresit sa nu o pierd dar in acelasi timp imi este frica sa nu creada ca relatia sta pe loc si nu evolueaza si asta ar fi alt motiv sa se termine. HELP PLS? Sunt disperat *laugh*.

Răspuns Câştigător
| IonelaS12 a răspuns:

Eu una consideri ca ar trebui sa astepti momentul potrivit. pentru ca nu toate fetele sunt la fel. sun destule fete csre nu se grabesc prin a face anumiti pasi pentru ca poate nu se simp pregatiti. si deoarece tie iti e frica sa nu o pierzi inseamna ca simti ceva pentru ea. asta nu inseamna ca va crede ca tu esti timid. Pur si simplu lasa lucrurile sa vina de la sine si totul va fi vine. ea cand va avea incredere in tine deplina iti va da de inteles ca vrea sa se intample ceva mai mult. si in legatura ca nu v.ati zis "te iubesc" nu e in tocmai ok sa arnci cu acele cuvinte in orice persoana. ci in doar cele care merita. posibil ca daca iu arati ca meriti sa fii iubit de ea. o sa faca ea primul pas. si daca tu chiar iti doresti o relatie serioasa cu ea. si chiar simti ceva pentru ea ai putea sa o privesti in ochi sa ii prinzi capul intre palbe si sa ii zici " tu stii ca eu te iubesc?" Sau pur si simplu ii oferi un mic sarut si ii zici " te iubeesc". sau o strangi in brate si ii soptesti la ureche acele cuvinte. zic asta pentru ca eu sunt acel gen de fata. nu i-am zis baiatului cu care sunt acum impreuna timp de o luna "iubi". iar "te iubesc " a zis el la o luna si ceva... pentru ca poate chiar a simtit. iar in legatura cu pipaitul. daca facea asta la inceputul relatiei nu cred ca mai eram cu el si acum. dar asa m-a lasat pe mine sa-i dau semne ca vreau mai mult. iar in legatura cu relatiile sexuale. se poate face si mai tarziu de o luna. el fiind baiatul cu care mi.am inceput viata. ma asteptat pana m.am simtit eu destul de bine. am avut tot felul de discutii si nu ma fortat cu nimic. am facut dragoste prima oara in ziua cand am implinit 2 ani de relatie. si acum avem 3 ani si totul decurge de minune. deci sunt fete care tin la acea parte din ele care le fac "pure". Eu m.am simtit in siguranta la varsta de 17 ani. deci. stiu ca m.am lungit cu povestea...dar poate poti invata ceva din ce ti.am zis.

1 răspuns:
| UrsuNathalie a răspuns:

Hey, eu fiind fata cred ca ar merita sa incerci sa o faci.Mai mult ca posibil ea asteapta asta sau se ghindeste ca esti un tocilar sau un tip timid. Toate fetele asteapta ca baiatul sa faca primul pas.Si cred ca aceasta nu ar duce la despartire )
Sper sa te ajutat