| oAnonim a întrebat:

Sunt impreuna cu iubita mea de 6 luni, aseara am facut un pas mare zic eu in relatia noastra(este prima relatie pentru amandoi, suntem virgini amandoi) si eram sub plapuma si ne-am dat tricourile jos,si am ramas amandoi cu bustul gol, si ne sarutam reciproc,ii sarutam sanii, ii puneam mana pe fund intr-un fel in care nu o mai facusem, adica am evoluat, dar cum o sa fie cand vom ajunge si fara "pantaloni" sa zic asa, a fost o experienta superba pentru mine, timp de 3 ore ne sarutam continuu, ne era fooarte cald, am ajuns acasa la 4 dimineata, eu trebuie sa fac primul pas? adica sa o dezbrac pe ea de pantaloni? sau cum sa fac? Am 17 ani si ea 16 ani jumate, aseara vroiam sa ii pun mana pe fund pe sub chilotzei, dar am zis ca merg prea departe, voi cum ati inceput viata sexuala? in locul meu ce sa fac? cum sa actionez? o las pe ea sa faca pasii?
Am uitat sa mentionez ca in tot timpul asta de 3 ore, in care ne sarutam continuu,atingeri senzuale, etc, a facut o pauza cam de 5minute s-a dus la toaleta(din ce cauza?)

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa dus la baie ca se pisa pe ea. Auzi si tu ce intrebare ai pus. In 3 ore mai vine omului sa se usureze.

| Azµre a răspuns:

S-a dus la baie ca ai excitato mosule laughing bravo incet incet nu va grabiti aveti timp destulwinking

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mergi mai departe, cat mai usor, si treci cu tandrete peste opunerile ei, daca o face fara fermitate.Trebuie sa te opresti daca ti-o cere, ca sa nu strici relatia.Sunt cele mai frumoase momente, pe care nu le veti uita nici unul din voi, niciodata.Dar nu transforma totul intr-un viol! S-a dus la baie fiindca ori a avut orgasm, ori s-a masturbat ca sa scape de tensiunea acumulata si trebuia sa se spele.Si nu uita sa ai la indemana un prezervativ! Bafta pentru amandoi!

| oAnonim explică (pentru Danut_Popa_1961):

Cum adica sa trec cu tandrete peste opunerile ei? De ex mai imi spunea ca am evoluat mult si sunt primul baiat care ii pune mana pe sani, dapai sa ii sarute, si cand vroiam sa o mai sarut pe sani mai refuza asa, dar pana la urma tot ca mine era si o sarutam din nou

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru oAnonim):

Adica,daca ea iti indeparteaza mana din anumite locuri, tu sa insisti finut, fara sa o bruschezi sau sa dai semne de nervozitate.Nici pe sani nu te-a lasat la inceput, dar s-a razgandit, nu? Astfel se v-a intampla si mai departe, daca vrea sa te lase. Fetele vor sa convinga ca nu cedeaza usor, ca nu cumva sa-ti faci alte impresii.

| NeneaGogu a răspuns:

Iubita este de acord sa "va dati in leagane"? intreaba ca asa e normal, nu fi nerabdator si mai asteapta ca dupa cate vad a zis ca mergi prea departe, nu abuza, daca nu este pregatita pentru a intretine relatii sexuale te rog sa o respecti

| oAnonim explică (pentru NeneaGogu):

Normal ca o respect, o iubesc foarte mult si este totul pentru mine, nu eu am inceput sa ii pun mana pe sani, ea mi-a spus, nu vreau deloc sa se simta "fortata", o iubesc mult si nu este nevoie de actul in sine, doar am intrebat cum va fi, ce trebuie facut, cine trebuie sa faca primul pas(cine pe cine dezbraca), iar daca ea spune gata, normal ca o ascult, cum am zis, inseamna TOTUL pentru mine

| NeneaGogu a răspuns (pentru oAnonim):

Intreab-o si daca ea este de acord ma jur ca iti spun,dar eu nu prea cred ca este de acord,nu stiu de ce dar acel ai mers prea departe ma pune in dubii, sa nu crezi ca sunt rau, stiu ca e bine sa te invete cineva, daca iti spun cum a fost la mine prima data, cu toate ca ma fac de ras, cazi pe jos laughing

| odo89 a răspuns:

E bine ca nu ai "aboradat-o" direct! Pentru prima oara este destul. La urmatoarea runda, dupa preludiu tragi usor de pantaloniwinking.

| Maui a răspuns:

OAAAAAA sunteti de 6 luni si nu ati trecut la tangada! tangada! tangada!? laughing
Foarte bine ca nu v-ati grabit.
O iei usor : va atingeti, va sarutati, va mai atingeti, va mai sarutati si faceti tot asa pana se face ziua afara si timpul sa plecati la casele voastre.
Nu uitati sa folositi baloane.

| Addeeee a răspuns:

Da tu ce crezi? Ca-ti pica fata din cer goala si dornica de sex? Normal ca tu trebuie sa faci primul pas. Hai, sti tu ce ai de facut. Nu o dam in detalii. Bafta!

| GheNsS a răspuns:

Nu tu trebuie sa faci toti pasi, si nu trebuia sa te opresti, era evindent ca vroia mai departe, la mine prima ea statea pestte mine si ne dezbracam reciproc, dar nu este obligatoriu poti sa o dezbraci tu complet si dupa aia pe tine. Data viitoare continua si poate faceti si voi dragoste, fi mai spontan! Bafta

| fallout a răspuns:

Prietene. esti pe calea cea buna. cand am patit eu aia prima data nu aveam nici macar un prezervativ, si aia a dus mai departe la o situatie si mai "distractiva". ideea este sa fi pregatit. dar sa nu ii areti si ei aia, in fond daca ti la ea. nu ar trebui sa conteze. un lucru e sigur: daca tu te gandesti, si ea se gandeste la aia, poate discuta cu prietenele ei, si atunci tu trebuie sa ii arati ca detii controlul, respectiv sa nu te pripesti prea tare cu insistente, dar sa nu bati nici pasul pe loc ca sa creada altceva. fi tu insuti, la urma urmei aia ti-a adus o relatie frumoasa de 6 luni alaturi de ea.

| Giorgix a răspuns:

Daca amandoi sunteti pregatiti sa faceti acest pas, abordati-l cu mai mult curaj, si dupa preludiu sa treceti la atac.