| MyaEmy a întrebat:

Vara asta la inceputul lui iunie cea mai buna prietena a mea ma tot invita in oras si ma tot suna dar eu eram cam plictisita si o refuzam(mentionez ca ea atunci era certata cu una dintre prietenele ei) si din iulie am inceput din nou sa ies in oras si sa pierd serile pe afara cu ea, pana acum 1 saptamana cand ea sa impacat cu prietena ei si nu ma mai suna,nu ma mai chema afara,nici pe facebook cand era on nu ma baga in seama,mereu cand o sunam era ocupata cu fata aia,ori era in oras cu ea, ori la ea acasa cu fata aia bineinteles..si chiar nu pot sa intervin..ma simt legata de maini si nu stiu ce sa fac sa-i captez atentia sau sa o fac sa stea si cu mine sad
Adica recunosc ca pe de o parte e si vina mea ca o evitam la inceput dar ea acum sta numai cu fata aia.voi ce parere aveti? ce ar trebui sa fac?
FUNDA si VOT(la toate raspunsurile)

Răspuns Câştigător
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

De ce ai vrea sa-i captezi atentia din moment ce ea doar te-a folosit? Din moment ce tu pentru ea ai fost doar cineva cu care sa piarda vremea? Daca ti-ar fi fost o prietena buna, asa cum tu o numesti, ea nu ti-ar fi dat cu jet pentru o alta prietenie..Nu ai pentru ce sa mai lupti.Nu poti tine o persoana cu forta in viata ta daca ea nu-si doreste asta.Fa-ti o noua prietena.dar care sa-ti merite prietenia.Succes.

3 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

S-a folosit de tine cât n-a avut cu cine, şi acum când s-a împăcat cu prietena ei ţi-a dat cu flit. De ce? Pentru că asta nu îţi este prietenă. De ce să fie vina ta că ai evitat-o? Oamenii mai au momente când au nevoie să fie lăsaţi în pace, iar dacă ar fi fost prietena ta ar fi înţeles asta.

| jj95 a răspuns:

Pai ar trebui sa iti cauti alta prietena daca nu e prietena ta ceea mai buna, de fapt nici nu are cum sa fie, o prietena buna nu face asa, eu sunt de parere ca te foloseste ca pe o rezerva.nu cred ca astfel de persoane sunt demne de atentie.
Bafta!

| badearazvan a răspuns:

Ea s-a cam folosit de tine, cautati si tu alte prietene sa faceti diferite activitati sau inprietenestete cu cealalta fata si poate te invita ea in oras