| wolder a întrebat:

Vi se pare important cititul? Considerati o problema ca multi adolescenti nu citesc in zilele noastre?

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da, da nu au dictionar

| fadnox a răspuns:

Personal, imi place sa citesc, mai ales cartile pe care le aleg eu
ai atatea vieti cate carti ai citit!
*dragut blog

| alexutza071 a răspuns:

Buna! Dupa parerea mi se pare un subiect extrem de important.Adica adolescentii ar mai trebui sa si citeasca ceva, nu doar facebook si atat.

| uglyCORPSEbride a răspuns:

Majoritatea adolescentilor din ziua de astazi abia daca stiu sa citeasca. Sunt in clasa a 8-a si multi dintre colegii mei au dificultati in a citi. Parca sunt copii de clasa a 2-a. Daca un adolescent nu poate citi un text de zece randuri, cum ar putea citi carti de sute de pagini?

| wolder explică (pentru uglyCORPSEbride):

Buna intrebare.
Dar asta din cauza indiferentei lor si a parintilor.

| uglyCORPSEbride a răspuns (pentru wolder):

Si a profesorilor, carora nu le pasa de viitorul elevilor lor.

| wolder explică (pentru uglyCORPSEbride):

Scrisesem si am vrut sa spun asta, dar am sters fiindca sunt profesori care isi indeamna elevii sa citeasca, dar daca ei sunt niste lenesi n-ai ce le face.