| Artemiss a întrebat:

Vi se pare Romania o tara frumoasa? Ce credeti ca o strica cel mai tare?

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Daca n-ar fi satele cu case de zici ca-s cocini la o scara mai mare, bisericile cu acoperis de tabla care seamana una cu alta, constructiile ieftine si haosul in care-s construite, culorile aiurea-n care-s vopsite, strazile ciuruite de indiferenta administratorilor, gunoaiele aruncate peste tot de romani civilizati, hectarele defrisate de idioti care nu sadesc alti copaci in loc, buruienile crescute peste tot in orasele mari,... Nu este organizare, fiecare face cum il taie capul fara sa-i pese de imaginea care o lasa in urma. Romania ar fi o tara frumoasa daca cuiva iar pasa de ea. Momentan nu este, e doar o alta tara care adaposteste oameni mintiti, inselati, furati, oameni saraci care lupta pentru. mai bine si se aleg cu munca multa si vise spulberate.

22 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Oamenii.

Stefan
| Stefan a răspuns:

ROMANIAeste o tara deosebit de frumoasa, turismul ar avea o dezvoltare nemaipomenita, dar nu avem infrastructura rutiera.Mergeti în Ungaria, Germania si va veti convinge ca am dreptate.Cum ai intrat în Romania ti-ai terminat masina, sosele proaste si multa indisciplina în trafic.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Romania e o tara frumoasa, e tara in care traim si trebuie sa fim mandri de ea.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Romania e o tara foarte frumoasa, pacat ca e locuita.

mira
| mira a răspuns:

Indiscutabil ca Romania este o tara frumoasa. Ceea ce o strica este dezinteresul statului pentru a asigura populatiei un trai decent si deprinderi civilizate.Cineva afirma ca nu exista natiuni civilizate, ci doar natiuni sanctionate.

| Parintele a răspuns:

Da. O strica religia si popii!

| kitty_8919 a răspuns:

Da romania este o tara frumoasa pe acre nu o sttim pretui. cel mai tare o stricam noi oamenii ca nu pastram curatenia si este tare poluata.Si reputatia roamaniei este stricata fata de alte tairi de tigani care merg si fura de acolo.

| sorin a răspuns:

Unii romani

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Da! Romania e o tara frumoasa, are peisaje frumoase dar o strica multe lucruri.

| VladDu a răspuns:

Conducerea ei

| ladybird a răspuns:

Romania este cea mai frumoasa tara pentru mine pentru ca aici m-am nascut! Ceea ce o strica este coruptia si incapacitatea liderilor de a lua cele mai bune decizii!

| fzcsm a răspuns:

Romania este o tara foarte frumoasa, dar e stricata de politicieni corupti si de mentalitatea unor oameni.MANDRU CA SUNT ROMAN!

| domidoc a răspuns:

O parte din romani.

| ubitzika a răspuns:

Romania este o tara destul de frumoasa dar sunt prea multi golani si batausi baieti care se ocupa numai cu furturi si violuri Romania ar fi mult mai buna fara ei...happy

| Daisy. a răspuns:

Cocalari si pitzipoancelelaughing

| IqStorm a răspuns:

O ţară frumuasă stricată de mentalitatea românilor. Curios este că aceaşi mentalitate se schibă când treci graniţa. Vezi aceaşi români dar cu alte mentalităţi. Niciodată nu am înţeles de ce în străinătate putem fi şi educaţi.

| Melly a răspuns:

Dah romania e o tara frumoasa dar o strica tiganii, manelistii, politicienii si cocalarii, si cam atat

| Wisdom a răspuns:

Tara este superba. Oamenii o strica.

Răspuns utilizator avertizat
| traiescinlumeaviselor a răspuns:

Eu o consider frumoasa... dar o strica saracia, tziganii k ne fac "vedete", nesimtirea si hotziaoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameniihappy
Banc:
Dumnezeu impartea bogatiile diverselor tari, si ajunge la Romania, careia ii da: relief variat, bogatii minerale, terenuri agricole roditoare, clima moderata, etc etc, dupa un timp Sf Petru merge la Dumnezeu si il intreaba: "Doamne, dar nu dai cam mult acestei tari?". Dumnezeu raspunde:"Stai fara grija, sa vezi ce conducatori o sa le dau rolling on the floor tongue..."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca e o tara frumoasa. Daca americanii sau altii o considera saraca, gresesc enorm. Poate nu au fost in Africa sau in Indonezia unde oamenii nu au nici macar apa de baut, iar noi...