| KoWalSky a întrebat:

Vine craciunul si deja ma gandesc ce cadou sa ii iau prietenei mele de craciun. Vreau sa ii dau ceva mai special si sa vada ca tin mult la ea. Nu conteaza pretul, sa fie frumos.
Aveti idei?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Să alegi un cadou potrivit e ceva destul de greu. Păcat că nu există un om care să facă asta în locu' nostru, nu? laughing
Păăăi, depinde ce ai dori să-i cumperi. Ai putea să-i cumperi lucruri banale, ca o carte pe care şi-o doreşte de ceva timp, o poşeta poate, un set de ştiu eu ce laughing, ai putea să o scoţi undeva într-un loc frumos, etc... Sau ai putea să faci lucruri mai interesante, să-i cânţi o melodie big grin sau să cumperi un album foto şi să pui în el poze de-ale voastre mai vechi, mai noi, nu contează; sau ai putea să-i cumperi câte una din toate sortimentele de ciocolată Milka (sau ce îi place ei laughing )...
În fond, gestul contează, nu neapărat lucrul.
Ah, da, dacă te-aş decis (şi dacă e ceva tangibil), nu uita să-l împachetezi cu ceva frumos, colorat şi de Crăciun, şi să pui şi o felicitare drăguţă happy

2 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Daca nu conteaza pretul atunci un lantisor de aur cu o inimioara. Daca conteaza, acelasi lucru din argint.

| KoWalSky explică:

Buna idee thinking cred ca ii iau o felicitare draguta si o poseta frumoasa, pentru ii plac posetele big grin

am ajuns sa ma duc sa cumpar posete laughing