| MINU66 a întrebat:

Vine sfarsitul lumii in octombrie? >

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ce de sfarsituri in ultimul timp; nu.nu vine.conform ap[ocalipsei nu sunt indeplinite conditiile sociale, politice si economice pentru venirea sfarsitului, sau a revelatiei.

21 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Klepto, printre oamenii de rand, mai sunt si oameni care nu se sperie.
Minus66, si daca ar veni, ce? Sfarsitul oricum va veni odata, si nu asta ma sperie, ci gandul c-o sa vina (nu sfarsitul in sine). Pe tine te sperie?

| Nymphetamine a răspuns:

Daca ne-am lua dupa toti prostii, ar venii Apocalipsa zilnic.

| carminaburana43 a răspuns:

Nu vine te asigur eu pentru ca a trai e cu mult mai greu decit a muri.

| danielcretu1980 a răspuns:

Da.
pentru unii.

| neekole a răspuns:

Daca iei textele initiale ca pe sfarsitul lumii...dap...vine sfarsitul lumiihappy

| neekole a răspuns:

Testele*. scuze

| xUrsuletz a răspuns:

laughing Normal!
la fel se zicea ca vine nu stiu ce gaura neagra si ne omoara deci teoretic noi suntem morti acusmug

| Klepto a răspuns:

M-am plictisit de cate alarme false au fost, care au fost menite sa sperie omul de rand si sa creasca economia si sa se imbogateasca doar cativa.

| onlyme2851 a răspuns:

laughingeu auzisem ca ieri trebuia sa fie sfarsitul lumiilaughing De unde le scoateti, frate?!

| MINU66 explică (pentru onlyme2851):

Pai ieri la noi e azi la alti si tot asa daca nu e in septembrie e in octombrie si tot asa

| onlyme2851 a răspuns (pentru MINU66):

laughingda,asa e... m`am cam saturat de "pronosticuri" de genu` astaoh go on

| onlyme2851 a răspuns (pentru MINU66):

Si azi trebuia sa murim(sau ceva de genu`)laughing)

| ɔɐıɔ a răspuns:

Unde ai mai auzit duma asta?

| MINU66 explică (pentru ɔɐıɔ):

Pe net si la tv e clar ca nu am scos eu intrebarea

| AoiTori a răspuns:

Ei pe draq! Numai prostii! Se spunea ca ieri vine da' de unde!

| DirTek a răspuns:

Mda...daca erai atent/a la stiri, si ieri a fost sfarsitul lumii. Doar ca majoritatea nu l-au prins...

| noneatza a răspuns:

Vine maine oh go on ne omoara extraterestrii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vine nimic, lumea este plina de exroci care mint cu desavarsire fara sa dovedeasca aceste afirmatii.
Mass media este vinovata pentru ca mediatizeaza orice presupunere, o exploateaza pentru audienta, cititori, apoi pentru ca mediatizeaza orice nebun si niste afirmatii fara sa le si dovedeasca insa, fapt care tulbura omenirea, destabilizeaza situatii financiare, decizii ce pot creea haos intre oameni inutil.
Sfarsitul lumii nu exista, o spune si Biblia, exista doar sfarsitul omului pacatos, acest sfarsit insa scrie clar ca nu este la indemana omului prin care sa fie instiintat.
Orice astfel de prezicator care spune o data aproximativa privind un eventual sfarsit al lumii, din punctul meu de vedere este un sarlatan notoriu care ar merita fara echivoc scuipat.

| TangerineP a răspuns:

Cine crede in sfirsitul lumii inscrieti-va toata averea pe mine! big grin

| Megas a răspuns:

Nu-ti fa griji, daca vin extraterestrii in Romania, nu patim nimic, cum in Romania se fura totul... daca vin aici raman fara navewinking

| grasutu a răspuns:

NU! Nu mai credeti in asa ceva asa s-a zis si in 1999 despre anul 2000.