| CrazzyGirlCsm a întrebat:

Voi ce ati alege intre tableta si laptop? Care credeti ca e mai bun? happy

Răspuns Câştigător
| Laurentiuuu a răspuns:

Laptop, clar.
1. Un design, mai frumos, daca vrei 'chat' poti scrie mai repede, decat pe tableta, acolo stai 10 ani...sa scrii 10 cuvinte
2.Mai bun pentru jocuri cu un procesor mai mare, placa video, ram, si HDD (hard-ul).
3.In legatura cu daca il scapi tableta pe jos, se duce, si laptop-ul la fel.
4.La tableta nu poti conecta un cablu HDMI, din cate stiu, insa la un laptop se poate.
5.La tableta nu ai blu-ray...la cea standard

Tableta va trece repede, la fel ca si touchscreen, pararea mea tableta e prea scumpa si nu merita, uite marci calumea nu se injosesc la tablete, de exemplu Sony.
Care sunt si insa cele mai bune laptop-uri.
Daca vrei sa achizitionezi un nou laptop recomand:
Daca ai un buget un Sony vaio cam asa :
http://www.emag.ro/......1Z1EBI.EE9
Eu am un Acer, am platit 2000 lei pe el si am 4 gb ram, placa 1 gb nVIDIA, 750 GB hdd, processoir i3 2. 4 ghz, si sunt foarte multumit:)
Salut

14 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Eu as alege laptop, are mult mai multe avantaje decat o tableta.
Si il poti folosi in mai multe scopuri, acum, depinde si d ce ai tu nevoietongue cu toate ca parerea mea, este ca un laptop te-ar ajuta mai multwinking

| DuLcyK a răspuns:

Eu as alege tableta pentru ca este mai cool decat laptopu' si nu prea au toti prietenii si vei fii unica cu asa ceva;-)

| CrazzyGirlCsm explică (pentru DuLcyK):

Nu vreau sa fiu unica. Vreau ceva sa fie bun si de ajutor.

| CrazzyGirlCsm explică (pentru Laurentiuuu):

Raspunsul tau imi este de mare ajutor. Multumesc mult. Cred ca voi alege un laptop. happy

| Laurentiuuu a răspuns (pentru CrazzyGirlCsm):

Nu ai pentru ce.

| DuLcyK a răspuns (pentru CrazzyGirlCsm):

Bineeeee am incercat sa-ti fiu de ajutor;-)

| CrazzyGirlCsm explică (pentru DuLcyK):

Merssiiii

| Laurentiuuu a răspuns (pentru CrazzyGirlCsm):

Laptop, clar.
1. Un design, mai frumos, daca vrei 'chat' poti scrie mai repede, decat pe tableta, acolo stai 10 ani...sa scrii 10 cuvinte
2.Mai bun pentru jocuri cu un procesor mai mare, placa video, ram, si HDD (hard-ul).
3.In legatura cu daca il scapi tableta pe jos, se duce, si laptop-ul la fel.
4.La tableta nu poti conecta un cablu HDMI, din cate stiu, insa la un laptop se poate.
5.La tableta nu ai blu-ray...la cea standard

Tableta va trece repede, la fel ca si touchscreen, pararea mea tableta e prea scumpa si nu merita, uite marci calumea nu se injosesc la tablete, de exemplu Sony.
Care sunt si insa cele mai bune laptop-uri.
Daca vrei sa achizitionezi un nou laptop recomand:
Daca ai un buget un Sony vaio cam asa :
http://www.emag.ro/......1Z1EBI.EE9
Eu am un Acer, am platit 2000 lei pe el si am 4 gb ram, placa 1 gb nVIDIA, 750 GB hdd, processoir i3 2. 4 ghz, si sunt foarte multumit:)
Salut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege un laptop

| iInfinityDarkness a răspuns:

NU trebuie sa alegi neaparat.Alegi un laptop mini care este si tableta si laptop 2 in 1. Tastatura o cumperi separat.Deci cand pui tastatura ai laptop cand o iei ai tableta.Eu cred ca e mult mai convenabil asa.

| Laurentiuuu a răspuns (pentru iInfinityDarkness):

Pe laptop ala mini, nu faci nimic e o prostie, mai bine pui 1000 lei si iei un laptop adevaratwinking, in plus nu au cine stie ce in ele..adica nu vezi laptop-uri din astea cu 6 gb ram, sau cu 4 gb prea ieftine, si daca gasesti sunt imitatii de laptop-uriwinking

| RoxanaAnomis a răspuns:

Laptop, pentru că tableta, dacă dai cu ea de pământ o dată, ţi se duce...

| sandu64 a răspuns:

Laptop