| meryy a întrebat:

Voi ce credeti? Este corect ca colegii vostrii sa se poarte urat cu voi? fundita la cel mai inteligent raspuns

Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Buna mie una mi se pare un gest dezgustator. Dar asta inseamna ca acei copii nu au cei 7 ani de acasa.Nu ai ce sa le faci. Dar, normal, colegii trebuie sa se respecte intre ei. Aaaaa stai, daca ei nu se respecta cum sa isi mai respecte si colegii nu crezi? Daca unii colegi se respectau asa ii tratau si pe ceilalti. Dar majoritatea colegilor din ziua de azi sunt rai, obraznici si in special fara obraz.Noi cei cuminti ne chinuim sa ii indreptam, dar din nefericire nu mai putem.Nu reusim sa ii schimbam pentru ca ei dau cu piciorul in ajutorul pe care noi, astia cumintii, il oferim.Asta este, stiu este trist sa vezi asa ceva, dar asa este tara si populatia noastra.Bafta la scoala si iti doresc sa ai parte de niste colegi cat mai cuminti(rar asta). Te pupkiss

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ori nu sunt educați ori le dai motiv!
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Dar cine ii baga in seama? Pauzele sunt consacrate
-Lui Eminem
-Repetarii lectiilor
-Cititului

| Selena54 a răspuns:

Pai daca le dai motiv mie mi se pare ca au tot dreptu` din lume... dar daca nu mi se pare ca sunt needucati sau pur si simplu nu au ce sa faca si se leaga de primul` care le iese in cale. da acestor persoane nu trebuie sa li se dea atentie pentru ca dupa aia se simt ei prea importanti si continua sa se poarte urat cu toti din jurul lor.

| angie27 a răspuns:

Nu, nu este corect. Eu am invatat ca nu poti schimba oamenii, nu ii poti opri din ceea ce fac. Da, stiu, este greu sa suporti barfele, insultele si stiu ce rau iti fac comentariile care sunt, poate, neadevarate. Daca colegii tai se iau de tine inseamna ca 1. Sunt nesimtiti, fara scrupule sau 2. Poate ca comentariile lor (asta daca comenteaza de fata cu tine sau si mai rau, te barfesc) sunt fundate doar ca ei sunt prea neobrazati sa ti-o spuna intr-un mod politicos. Sincer, si eu ma confrunt cu o colega care ma barfeste (si intr-un mod tare urat) si ce e mai rau e ca obisnuiam sa fim prietene. Acum a adus intreaga clasa impotriva mea si sunt in aceeasi situatie ca si tine. Putem face: 1. Ignoram si speram ca va trece furtuna (ceea ce e indicat, spun eu) sau 2. Sarim cu gura pe ei, ii insultam si asa deschidem un razboi (da, razbunarea e dulce, dar nu stiu daca e ceea ce trebuie sa faci). Eu iti sugerez sa astepti, calma, si poate totul va fi mai bine. Succes!

| Ioana2000_8978 a răspuns:

Buna! Eu cred ca este foarte urat si nedrept. Colegii trebuie sa se respecte si sa se poarte frumos si respect. Din pacate multe clase se inteleg foarte prost. Educatie de acasa. La scoala te invata sa te porti frumos. Pa, pa. Succes la scoala si sanatate.