| StilSanatos a întrebat:

Voi ce faceti cand suneti tristi? mai ales atunci cand se aduna toate lucrurile rele la un loc? in situatia asta sunt eu acum. pup.

8 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Ma refugiez intr-o activitate care imi place mult si care ma distrage de la necazuri, precum cititul(in prezent citesc Dostoievski-Fratii Karamazov), iesitul afara(mai ales acum ca e zapada si ninge), ascultatul muzicii(muzica intotdeauna te ajuta), uitatul la telenovele(in special la Destine furate si Pobre Diabla). Te sfatuiesc sa-ti cauti si tu o activitate care sa te ajute sa uiti, macar temporar, de probleme. Practica un hobby, citeste, iesi cu prietenii afara, simte spiritul Craciunului!

| bluesky a răspuns:

Ce fac eu cand sunt trista:
Stau singura in camera mea si ascult cele trei melodii ale mele de suflet:
-Dj Aligator-Close to you
-Kiss-Because i am a girl
-Morandi-A fost odata
melodii triste, care imi aduc aminte de el sau pur si simplu, triste.
Plang, "vorbesc" cu Dumnezeu(ceea ce ma ajuta enerm), consum muuulte servetele, ma uit la pozele cu noi si imi amintesc tot ce a fost. Astea in probleme sentimentale, iar in celelalte...hmm daca ma gandesc bine cam tot la fel, doar ca nu prea am lucruri rele in viata mea(cel putin momentan) EXCEPTIE problemele sentimentale care imi umbresc fericirea, dar sper sa trec peste si mereu am in minte 3 cuvinte: VREAU, POT SI VOI REUSI Iti sugerez sa te gandesti si tu la astea si fii mai optimista.Sti ca Dumnezeu nu da oamenilor greutati peste car enu pot trece? Asta inseamna ca esti un om puternic si ca Dumnezeu stie ca vei trece peste!
Sper sa iti treaca si incearca sa iti amintesti momentele in care erai fericita, sa iesi cu prietenii sa ai activitati in care sa nu ai timp sa te gandesti la necazuri!
Succes! kiss

| Piscotel a răspuns:

Imi tin prietenii langa mine, ascult doar muzica vesela si stau cat mai mult timp afara. Ma ajuta mult sa nu stau inchisa in casa cand sunt suparata, sa ies sa dansez sau ceva...

| Ys a răspuns:

Eu cand sunt suparata es afara ma plimb prin parca singura si ma gandesc la acel lucru care ma face sa fiu suparata si incerk sa rezolv situatia si sa fiu vesela...ma gandesc la lucrurile bune care ma face sa fiu fericita.

| gossipgirl a răspuns:

Te gandesti ca toate trec...
Fii optimista! :X

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Ascult flightless bird american mouth, muse...multeee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Palincaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cand se aduna toate lucrurile rele la un loc, ma duc intr-un loc special unde sunt sigura ca nu ma va deranja nimeni, fara sa vorbesc cu nimeni, sau apoi sa ii spun cuiva ce mi se intampla. nu vreau sa imi aud prietenel sa inceapa cu sfaturi bune de aruncat, imi pare rau de ele ca isi racesc degeaba gura...deci cand sunt trista stau singura, nu vorbesc cu nimeni si a gandesc la tot ce s-a intamplat( cam o ora sau doualaughing iar apoi ies cu prietenele, a doua zi nu mai am nmicbig grinwinking