| LooveYou a întrebat:

Voi ce melodii ascultati cand sunteti suparati, fericiti, plictisiti? Dau funda la cele mai frumoase.

10 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Suparat:Rammstein plictisit:Rammstein, Enya, fericit :ce gasesc

| TheStory a răspuns:

Intodeauna rock alternativ.

Răspuns utilizator avertizat
| MadalinaElly a răspuns:

Eu ascult avril lavigne cand sunt si suparata si trista tu?

Răspuns utilizator avertizat
| AcHollism a răspuns:

Suparata-Orice de la The fray
Fericita-Alice in chains
Plictisita-Orice

Bafta!

| GeaninaNicoleta a răspuns:

Melodii triste de dragoste:http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Melodii de fericite:Louis Armstrong - What a Wonderful World
Citeşte totul despre:
anti-deprimare, bucurie, fericire, muzică
Heavy rotation: R.E.M. - Shiny Happy People
Heavy rotation: R.E.M. - Shiny Happy People / FOTO: Flickr / willgt09

Fericirea din versurile pieselor muzicale a cunoscut un regres de-a lungul ultimelor decenii. O spune un studiu olandez realizat anul trecut şi publicat în Journal of Happiness Studies, care arată că din anii ’60 şi până în anii ‘90 fericirea din textele interpreţilor s-a disipat constant.

În 1967, Louis Armstrong cânta plin de optimism "What a Wonderful World", urmat, în 1979, de piesa "Always Look on the Bright Side of Life" de pe coloana sonoră a filmului Monty Python. Anii ’80 au fost marcaţi de obsedantul "Girls Just Want to Have Fun" interpretat de Cyndi Lauper. Mai jos aveţi dovada că şi în anii ’90 şi 2000 am avut parte de piese încărcate de bună dispoziţie.

Louis Armstrong - What a Wonderful World

Gnarls Barkley - Smiley Faces

Lou Reed - Perfect Day

| Karmina5 a răspuns:

Salut! Cand sunt suparata ascult melodii mai lente precum : Celine Dion - Titanic, My heart will go on, I surrender sau de la Cristina Aguilera - Hurt, You lost me, Arash - Broken angel, Akcent - Chimie intre noi, Lora -fara el crying. cand sunt fericita ascult de petrecere precum Rihanna - Man Down, SoS; Crbl - Petre; Andreea Banica - Could U;; Connecte-r -Love is the way; Skizo feat Karie - BINIDITA si cand sunt plictisita. de la Pepe - O femeie cat o suta. Sper ca ti-am fost de ajutor. O zi faina sa ai :d

| Karmina5 a răspuns:

Salut! Cand sunt suparata ascult melodii mai lente precum : Celine Dion - Titanic, My heart will go on, I surrender sau de la Cristina Aguilera - Hurt, You lost me, Arash - Broken angel, Akcent - Chimie intre noi, Lora -fara el crying. cand sunt fericita ascult de petrecere precum Rihanna - Man Down, SoS; Crbl - Petre; Andreea Banica - Could U;; Connecte-r -Love is the way; Skizo feat Karie - BINIDITA si cand sunt plictisita. de la Pepe - O femeie cat o suta. Sper ca ti-am fost de ajutor. O zi faina sa ai :d

| MadutSsSa a răspuns:

1.Andra -Colt de suflet
2.Connect-r -Love is the way
3. Puya- Maidanez
4.Guess Who -Onoare
5.CRBL-Petre
6.Zhao- Bani din cer
7.Corina feat Pacha Man-Pernele moi
8.Brighi feat Pacha Man - Ce te faci?
9. Lora-Fara el
10. Loredana-Apa
11.Grassu XXL -Turbofin
12.Fly Project-Back in my life
13.Maximilian-Domnisoare
14.Smiley -Cai verzi pe pereti
15.Antonia-Jameia
16.L.A- Ochii tai [este veche dar este frumoasa]
17.Inna-Inndia
18.Mamasita-Zbor
19.Andreea Banica -Could you
20.Alb Negru-Mi-e sete de tine.

Sper ca te-am ajutat :*! Funda?batting eyelashes :X