| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce note ati luat in teze? Eu am luat 9 la mate si 9 la romana si cred ca merit si eu o recompensa de la parinti. Adica la mate am luat cea mai mare nota din clasa. Da le'am zis de note si am primit decat un "Bravo!". Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| andraaa18 a răspuns:

Pai: eu zic ca inainte de teze, teste etc. sa asculti muzica, fiindca te relaxeaza si o sa iti aduci aminte! in legatura cu parintii... poate te apreciaza dar nu vor sa te rasplateasca prin bani, deoarece o sa te inveti ca alti copii care zic : mama, am luat un 10 ca sa imi dea parintii bani... sau etc. cred ca parintilor tai le pasa de tine si cred ca te apreciaza destul! big grin

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

De obicei asa isi prostesc parinti copii sa invete spre binele lor,la mine nu a mers vrajeala, nu mi-a placut cartea. Insa ei sau simtit datori sa incerce laughing sfatu meu, ia si invata, chiar daca nu iti place, sa nu ajungi ca mine happy

| thegatekeeper a răspuns:

Si ai mei fac la fel, fiinda de obicei ma descurc bine la scoala si nici nu mi-as dori sa aiba alta reactie. In ultimele teze am luat 10 la romana, 9 la engleza, 10 la filosofie si 7 la istorie si am fost a XII-a.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poate considera firesc sa iei note bune pentru viitorul tau, nu pentru recompense. Spune-le in gluma ca ai un pod plin cu,, bravo,, si nu te-ar deranja ceva mai palpabil. Poate vei primi ceva.Meriti.

| Dragonfly6 a răspuns:

Am 10 pe linie, termin clasa a 7-a si nu am primit nimic. La un test de la matematica am luat singurul 10 din clasa(restul aveau de la 8 in jos) si tot n-am primit nimic.
Trage si tu o concluzie din asta.

| qMiruq a răspuns:

Bate si tu un apropo, du-te la mama ta sau la tatal tau si spune-le " Deci daca tot am obtinut note asa mari, nu crezi ca merit si eu ceva acol? " Sau le spui direct ca vrei un lucru anume, sigur o sa-l primesti, spune-le ca vrei sa fii apreciat cu o "mica atentie", Bafta kiss!

| R1e2b3e4c5a6 a răspuns:

Eu am avut 10 la ambele si nu am primit nimic. Nu trebuie sa iei notele pentru a primi ceva ca rasplata. happy

| IoAlexandra a răspuns:

Am 10 pe linie si nu am primit nimic(nici macar un "Bravo!"), asa sunt parintii.La teza am avut 10 la mate si romana si 9 la istorie.

| Mylen a răspuns:

Iei notele pentru tine, nu pentru ei. Eu am luat 9 la matematică şi 10 la română şi istorie. Nici măcar n-am avut pretenţia să primesc ceva în schimb... O să vrei să primeşti recompense peste tot pe unde mergi? Reflectează mai mult asupra situaţiei, pentru învăţat nu-i normal să fii răsplătită.

| SimpleBoy99 a răspuns:

Sigur pregatesc ei ceva pentru tine! Eu am luat 9.47 la ROM si 9.70 la mate!