| Giulia97Anna a întrebat:

Voi ce parere aveti despre femeile sau adolescentele care fac avort?

Răspuns Câştigător
| LostInHell55 a răspuns:

Buna.Pai dupa parerea mea unele chiar gresesc aici.Decat sa poarte in pantece un copilas dat de la Dzeu.Si apoi sa-l omoare...mai bine nu l-ar face.Da in mare parte asta se face din cauza ca nu se protezeaza cand fac sex. Fundita? puppy dog eyes Nb.

6 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Depinde de motivul pentru care avortează. Dar în general sunt nişte animale.

| Broadband a răspuns:

Niste...n-ai cu cine ma
daca iti place sexu, bun, la toti ne place dar exista prezervative frate

| PotcaPădurii a răspuns:

Eu sunt pro. Sa zicem ca tipa de 16 ani nu face avort. Si cica se salveaza viata copilului. Nu, nu-i chiar asa, se distrug doua vieti, si aia a copilului si aia a mamei. Copilul va sti ca nu a fost dorit pana la urma, ca a fost o greseala, mamei i-ar fi cam greu sa-si refaca viata, sa se intoarca la studii, etc. De asemena, mama s-ar putea razbuna pe copil, l-ar putea ura si ce e mai rau decat sa stii ca mama ta te uraste.
Si asa planeta asta e suprapopulata. Daca nu ar fi avorturile ar fi si ai si...
De asemenea, chiar daca exista prezervative se pot intampla accidente...
Si ce facem cand ne confruntam cu un viol? Atunci acel copil ar fi cea mai dureroasa amintire vie...

| Lunia a răspuns:

Eu consider ca e cel mai groaznic lucru... dupa un avort e posibil ca fata sa nu mai poata avea copii.dar e vorba si de psihic. Cred ca mas simti vinovata.stiu ca societatea condamna acest lucru, dar cred ca daca as fi in acea situatie as face tot posibilul sa il am

| TheAvenger a răspuns:

Niciuna.nu mă interesează.fac ce vor.

| CityOfSatan a răspuns:

Contra! Dar in cazuri extreme cand nu sunt alte solutii sau posibilitati, sunt de acord, pentru ca nu merita sa faci un copil care va trai cu aer.