| Chawki a întrebat:

Ce parere aveti de femeile care fac avort?

Răspuns Câştigător
| Sentinel a răspuns:

Nu am o parere buna, categoric. Pentru mine se cheama pruncucidere, insa incerc sa nu judec desi imi e destul de greu sa nu o fac. S-a demonstrat stiintific ca, copilul simte pericolul, asa in uter cum este el incomplet dezvoltat, incearca sa fuga dar nu are cum. In final, EL STIE ca va fi ucis. Deci teoria conform careia copilul nu stie a fost demontata. Cautati pe youtube "Strigatul mut" si veti vedea. Orice fiinta are dreptul la viata si o moarte naturala. Sa mori natural e divin, sa fii ucis e pacat.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mi-e indiferent.

| mona a răspuns:

Nu sunt in masura sa le judec, e viata lor...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scîrbă, alea nu se pot numi femei, sint niste cîrpe pe care se sterg toti, preșuri.

| MaliciousDeath a răspuns:

Sunt cazuri si cazuri...
Daca tipa a fost violata nu poti s-o obligi sa poarte copilul respectivului si sa-si puna si viata in pericol.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Nişte masochiste, fiindcă acel suflet face parte din ele. Nu cred că e scump un prezervativ dacă tot nu vroia acel copil. Măcar dacă-l făcea, îl dădea la orfelinat şi avea o viaţă cât de cât bună. Dacă l-a omorât va trăi toată viaţa cu gândul la el. O prostie, pe scurt.
Sănătate!

| Bøøgey a răspuns:

Mi se falfaie.

| LiK3 a răspuns:

Criminale

| M25M a răspuns (pentru LiK3):

De ce? Daca o femeie nu are posibilitatea sa creasca un copil iar prin pastrarea lui ar fi viata grea pentru amandoi, ori daca o femeie nu doreste un copil si il abandoneaza, ori e violata si pastreaza copilul ca sa ii aminteasca mereu de acea experienta, astea nu sunt un fel de crime? Stii ca embrionul nu e om, adica nu e o persoana inca nu?

| anonima01 a răspuns:

Fiecare face ce vrea, nu poti stii din ce motiv persoana respectiva face avort, poate este prea tanara, poate copilul este bolnav, poate este o problema cu ea si nu poate duce sarcina. Nu cred ca este treaba nimanui de ce fac avort si nici nu ar trebui nimeni sa le judece, pana la urma este viaa lor si fac ce vor cu ea.

| bittersweetgirl a răspuns:

Se gandesc numai la ele.

| FlowerPower01 a răspuns:

O parere proasta