| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce porecle aveti?big grin de ex mie mi se sp Laristici big grin -Laristici de la nume[LARISSA]se tot "juca" cineva cu numele meu si a iesit Laristicitongue tongue

14 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Prietenii in liceu imi spuneau Ali ( de la Muhamad Ali) big grin

| Hmmmm a răspuns:

Mie toti imi zic bellabig grinlove struck. unii imi mai zic si iza dar nu suport sa mi se zica asatongue

| JeSa a răspuns:

Puicuţablushing sau Jess, ori Mişu'(- de la Mihaelawinking )tonguehappy.

| ♥•♂♀♪¶§↑↓→←∟↔▲▼♣♠ a răspuns:

Si pe mine ma cheama larisa.si porecla mea : princes... dar nu toti ma poreclesc. porecla mea princess vine de la id-ul meu. care este princes_barby2001. sora mea este in primul an de liceu si porecla ei era si este Geopsss. iar sora mea cand era in generala avea o colega in clasa care era poreclita : Creata

eu am un baiat in clasa care nu are porecla dar are un nume ciudat de rrom : Austrian

cand eram mica prietena mea cea mai buna imi spunea motzata pentru ca mereu cand ieseam afara vara imi prindeam un mot. dar nu era foarte sus...si am jucat un joc si prietena mea cea mai buna a spus asa aiurea: motzata

si asa imi spunea pe afara.

dar acum nu mai am nici o porecla.

toata lumea ma striga larissa

| cristina4love a răspuns:

Ma cheama dorina.
Mi se spune: DO`, Dodo, Dulyna, Du`.big grin

| andreea7520 a răspuns:

Mă numesc Flavia şi mi se spune: Flav; Flaviş; Flavişoi; Flavi; Flavuşca; Flavinel; Flufi; Fluf; Flufinelu` laughing

| Denisse_8813 a răspuns:

Cand era mica mi se spunea Marijuana pentru ca imi facea mama codite impletite in tot capul ca si cantareata aceea hip-hop care se numea astfel si pentru ca aveam un lantisor de argint cu o frunzulita de marijuana...hee hee Tata mult timp mi-a spus "ninja" laughing whistling iar acum cei din familie imi spun Nisa(de la Denisa) si iubitul meu ma porecleste(de fapt ma alinta) in o gramada de feluri. happy

| deea16_3869 a răspuns:

Mie mi se zice pitika laughing

| corado a răspuns:

Prietenii mei imi mai spun Corrado de la celebrul rol din serialul "Caracatita", Corrado Cattani! Mi se mai spune si Gabitzu si Gaboantza! Se mai trezeste cate o tipa care vrea sa ma tachineze si imi spune "copilu' " pentru ca sunt foarte matur! Cam asa se joaca lumea cu mine cand le permit happy!

| rapidista a răspuns:

Colegii ma alinta Rapy(de la rapidista), prietenele Anca sau Bibi (ma cheama Bianca) iar un prieten vechi imi spune Bia(cand era mic nu putea sa-mi pronunte numele si asa a ramas si acum)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frumoselove struckhee hee si amuzante

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si mie mi se spune multe ma cheama denisa dar porecla meah nu o dau pentru nimic in lume:X:X:X:X:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu ma numesc ionela-am multe poreclelaughing
ioio, inna, ionelus, ioneluka, ioana, ione, oana, chuchy, byby, pisy(un baiat imi sp asa pentru ca stie ca numi pl)

| (¯`·._) Íñ†rèbârï grèšï†è (¯`·._) a răspuns:

Mie mi se sune cum le vine lor in acea clipa~emokitza, emonela, emonika, deea, dya... s. a

si nu in ultimul rand FAlaughing)