| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Voi credeti in dragoste la prima vedere? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| Nişka a răspuns:

De ce nu? De multe ori, multora li s aintamplat sa se indragosteazca de la prima privire durata.Viata e imprevizibila nu sti ce'ti poate oferi asa si dragostea chiar daca e la prima vedere sau nu.Eu cred ca de cele mai multe ori dragostea la prima vedere ne fura sufletul, deoarece de la intaia privire poti sti ca acea persoana este cea potrivita! Dragoste este numa una aceea in care iubesti neconditionat nu conteaza daca te'ai indragostit de cum ai vazut 'o pe acea persoana!

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da cred si asta pentru ca am patit-o si eu...nu credeam in dragoste la prima vedere pana cand am cunoscut un baiat in urma cu 3 ani, de care mi-a placut de prima oara cand l-am vazut, desgiur ca la inceput e atractie fizica, indragosteala, dar iubirea adevarata si profunda vine in timp, cand cunosti mai bine persoana si cand se aprofundeaza relatia...imi placea mult de el, credeam ca e ceva trecator dar iata ca a trecut 3 ani si ceva de atunci si eu il iubesc pe zi ce trece tot mai mult, acum sunt cu el si ne intelegem foarte bine, el e prima si ultima mea iubire pana in prezent.

| syme a răspuns:

Indragostire la prima vedere exista. Dar de dragoste inca nu am auzit in mod practic. Stii cum sta treaba, prin vedere nu dai dragoste. In schimb apreciind, respectand, fiind fidel, cautand sa implinesti dorinte faine si cautand sa protejezi dai dragoste. Si astea nu se pot face din priviri, si cu atat mai putin se pot face din prima privire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se numeste dragoste, atractie fizica foarte puternica.