| bebelinnAa a întrebat:

Voi stiti limba englez la perfectie? Credeti ca avem asa mare nevoie de ea?
Daca stiti limba engleza destul de bine cum a'ti invatat'o?

Eu stiu limba engleza cat de cat dar vreau sa invat mai repede...stiti voi cum? Siteuri, carti... orice :d
Dau funda pentru cel mai un raspuns si vot la restul

7 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Nu stiu limba engleza la perfectie, dar mi-as dori, deoarece este singura limba unde te descurci peste tot in lume! :)

---> Eu ma uit la filme pe calculator care nu sunt cu subtitrare (Deci care sunt pe engleza) si am invatat deja o gramada de cuvinte + ca sunt jocurile de pe http://www.myplaycity.com/ (care sunt pe engleza si care te ajuta sa inveti mai repede acesta limba!)

----> Numai bine! :o3

| mona a răspuns:

Cel mai bine e sa faci un curs, nu dureaza mult si inveti mai repede

| teiube a răspuns:

Sincer nici eu nu stiu limba engleza la pergectie dar nu ma omor pentru ca nu imi place daca vrei sa mai exersezi poti sa ii cumpei o carte de la o librarie in limba engleza sau daca mai ai cartile din clasele anterioare sa le recitesti sincer daca nu iti place nu e musai sa o inveti sincera sa fiu nu mai e asa la moda acum sa zici ca sti engleza e ca si cum ai spune ca sti cat face 2 plus 2 eu invat franceza germana stiu spaniola in toate dialectele fac ce imi place asa ca daca nu iti place potii sa inveti ce limba vrei

| MilyHarunto a răspuns:

Nu stiu limba engleza la perfectie cu toate ca mi-as dori mult pentru ca. spun e, e super necesara.
Eu invat limba engleza cu ajutorul cartilor English Today!

| CricketXTM a răspuns:

Pai si eu incercam demult timp sa invat englezahee hee
Am invatat la carte am tradus la net.si acum imi place ff mult engleza love struckE ff usor sa inveti ff repede. cumperi un dictionar engleza - romana si cand deschizi cartea de dictionar si cauti un cuvant de engleza are o paranteza [.] acolo spune cum se pronuntawinking.Am luat eu dictionar.Si acum ma simt la nebunie imi place engleza laughing tongue

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Eu stiu limba engleza, dar nu la perfectie.Este o limba importanta deoarece se vorbeste in toate tarile deci e clar ca avem nevoie de ea. Uita'te pe internet la filme fara subtitrare si incearca sa iti traduci in gand.Asa vei sti cam de ce nivel esti si de unde trebuie sa incepi sa inveti.Eu zic ca cel mai bine mergi la un curs de limba engleza.
Bye!

| Oanaşiatăt a răspuns:

Meditatoare. Pur si simplu.