| BlackDarkAngel a întrebat:

Sall! As vrea sa invat limba italiana online. Chiar am nevoie! Vreau sa inteleg si sa comunic. Am rabdare sa invat va asigur! Stiu mai multe intrebari,raspunsuri,cuvinte,fraze, propozitii in italiana ba mai mult chiar inteleg dar ma deranjeaza faptul ca nu tot. Am si accentul acela. Vreau sa invat italiana la perfectie! Daca stiti voi site-uri care ma pot ajuta va multumesc. Dau si funda si vot celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| andreius345 a răspuns:

Uite asta e bun http://www.italianagratis.ro/ dai mai jos si iti alegi ce varianta vrei sunt scrise cu verde variantele

5 răspunsuri:
| andreius345 a răspuns:

Sau cred ca am gresit

| kraus72 a răspuns:

Sa stii ca de obicei nu se invata cine stie ce online, am incercat si eu acum cativa ani, de obicei cursurile sunt oferite de persoane care nu au nici in clin nici in maneca cu limba respectiva, doar dorinta de a castiga ceva (la cele cu plata), sunt multe greseli de ortografie, au multe cuvinte in care se regasesc dubluri genul : passaggio, mamma, donna, ecc. si cum le inveti asa le vei folosi pe viitor si apoi cu accentul cum faci? Sfatul meu : daca locuiesti intr-un oras maricel cauta un profesor italian care preda limba italiana (si nu numai) si fa meditatie la scris, citit, vorbit.....cat despre accentul pe care il ai depinde prin ce regiune a Italiei ai locuit, iar in ce priveste perfectia sa nu ai niciodata pretentii : nici ei, italienii, nu vorbesc perfect italiana, te asigura un roman care are cetatenie italiana de mai bine de 10 ani. Bafta.

| sorana2202 a răspuns:

La adresa de mai jos poti gasi informatii utile: dialoguri audio-text, expresii, vocabular, lectii de gramatica, exercitii pentru evaluare.
http://italiana-audio.blogspot.com/