| Laryssa18 a întrebat:

Vreau cateva statusuri de indiferenta!

Răspuns Câştigător
| xxD a răspuns:

1.Nu mai conteaza ce a fost, nu mai conteaza cine esti, viata merge inainte!

2.Nu vreau si nu pot sa-mi mai aduc aminte de tine, totul merge in alta directie de acum inainte!

3.Toate visele mi s-au spulberat si cel in care eram impreuna, nu vreau sa mai aud de tine.

4.Am rupt pozele cu tine, nu ma mai intereseaza!

5.Numarul tau de telefon l-am uitat si nu vreau sa mi-l mai reamintesc vreodata!

6.Sunt indiferent in tot ceea ce se va intampla cu tine de acum inainte.

7.Nu-mi mai pasa de nimic, viata nu mai are niciun rost.

8.Nimic nu mai conteaza, acum sunt pe un alt drum.

9.Luminita s-a stins si nu vreau sa se mai aprinda, vreau sa incerc altundeva!

10.Ai plecat, dar nu-mi pasa, eu sunt singura persoana de care ma intereseaza acum!

11.Stiu am un talent nativ, sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

12.Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importanta, Situatia`i mai complicata, Sunt o fata RASFATATA love struck

13.Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine

14.Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

15.cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

16.Deschide ochii, iti soptesc la ureche ca viata e tarfa Si tu esti suflletul ei pereche!

http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=2&topic=19997&page=1

Sper sa te ajutee! :x

4 răspunsuri:
| ღAncaღ a răspuns:

FAC CE TREBUIE SA FAC SA'MI FIE MAI BINE,NUMAI EU STIU,O SA FIU EXACT ASA CUM O SA FIU,VIATA MI'O TRAIESC DUPA REGULILE MELE,NU AM TIMP DE SFATURI SAU ALTE VORBE RELE

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta",gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta,si am scris cu degetul DISPARI

De cate ori vad visele cum se sfarsesc,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

zambeste si toata lumea va zambi cu tine,razi si vor crede toti ca te droghezi

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul,Tu esti doar personajul,Eu fac tot filmul

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine, ca stiu cum sa-mi mearga bine, daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu [cam atat] :*

| MicutzaaPooh a răspuns:

-Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!
-Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu
-Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importanta,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA
-iubesc doar ceea ce apreciez,protejez doar ceea ce imi e mai scump,si ajung mereu unde imi propun
-imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia!
-Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta
-poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta",gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala
-inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta,si am scris cu degetul DISPARI
-Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul,Tu esti doar personajul,Eu fac tot filmul
-prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine
-Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept
-Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!
-Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.
-si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!
-Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!
-vorbele nu isi au rostul acum, o sa vina si randul tau
-Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm
-Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau!
-Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?
-Trag un Zambet Fals si Dureros pe care toata lumea`l crede...numai ca sa-i arat prostului ca pierde.

sper ca te-am ajutathappy pupici:*:* byewave

| Laryssa18 explică:

Multumesc mult de tot sunt sigura ca ma vor ajuta! :*:*:*