| DamonsGirl a întrebat:

Vreau cateva statusuri de Prietenie si Iubire :X...[ Salutt sunt noua pe aici!love struck] :d

Răspuns Câştigător
| Byuska a răspuns:

Si n`am sa uit. Cu ei am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu ! • :X

si poti sa`mi iei c vrei cand am langa mine`e toti prietenii mei :X

eu tu si restu lumii :X tine minte nu conteaza ce`abereaza unii :X:X

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate
Amintirile rămân indiferent de ce`ar urma Poti sa rupi si pozele le vei lipi`napoi candva straight face

Trec anii si toate clipele frumoase mor Unde`i copilaria mea ca mie dor ? sad

/si orice ar fi ei se cearta ,ei se`mpaca love struck

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine love struck

nu sunT singura in pLoOaie si vanT. am cei mai boOni prieTnei de pe pamanT.love struck

la bine si la greu mi-ai fost aproape mereu o lacrima mi-ai luath si un zamberh mi-ai dat.nu te voi uita.friend 4 ever :X

`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe . Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte Te Iubesc Si Punct!

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`nikiodata`

Cand prietenii sunt cei adevarati, ei reprezinta cel mai sigur lucru din lume.

Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.

Pt a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi.Pt a-l pastra insa pe amandoi.

Un prieten te accepta asa cum esti...dar spera la ceea ce ai putea sa fii

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.

Tot ce pot face pentrul prietenul meu este sa-i fiu pur si simplu prieten.Nu am averi cu care sa-l rasplatesc.Daca el stie ca prietenia lui ma face fericit,nu va dori o alta recompensa.In asta consta maretia prieteniei

Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva

Prieteni, tovarasi de drum,iubiti, ne sunt cei care ne acorda increderea lor deplina

Temelia adevaratei prietenii este incredere !Edificiul ei-respectul...

Prietenii trainici sunt cu adevarat una dintre bogatiile vietii.Avutia ta este acolo unde sunt prietenii tai.

Prietenii cei mai apropiati sunt cei care inteleg cel mai bine ce e cu viata noastra, carora le pasa de noi la fel ca si noua,care ne sunt alaturi la succese si la esecuri, sunt cei care rup farmecele asupra singuratatilor noastre.

Kilometri obositori trec repede si ii parcurgi mai vesel, mai usor...Si lumea-ntreaga pare mai senina cand ai un prieten drept insotitor.

Prietenii au ceva ce iti lipseste...de pilda optimismul.Ei te fac sa simti ca totul va fi bine in lume cat timp iti vor sta in preajma

Un lucru bun devine mai bun si mai frumos daca poti sa-l imparti cu prietenii.

Nu exista iubire mai mare si mai puternica decat cea pe care o exprima prietenia...

Prietenia inseamna iubirea suprema, cel mai valoros lucru, cea mai deschisa comunicare...adevarul cel mai sever,cel mai sincer sfat si cea mai mare comuniune de ganduri de care sunt capabili femeile si barbatii

Prietenia se masoara doar in amintiri,voie buna,liniste si iubire...

-Prietenii sunt tot ce conteaza.nu as putea trai fara dragostea lor

El pleaca,culorile incep sa devina gri.Fiecare moment pretios acum e sters

Ma prind de mana ta,te aduc in lumea mea love struck

Cat as vrea sa stiu azi ce n-am vrut sa stiu ieri

Trec toate,asa se spune,insa nimic nu trece fara sa lase urme

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

Am vrut sa uit tot ce a durut,sa intorc pagina si sa spun "a trecut"nu`mi pasa ce a fost candva,alta sunt acum,si alta e viata mea

E de ajuns sa am incredere in mine . In ce pot sa fac ca sa fie bine .Poate intr-o zi iti vei aminti . Ca am avut grija de tine,macar o zi .

Tell me where is the love.Or I belived in a lie? Tell me what do you feel when you look in my eyes

All this time in love with you was cry

E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit.straight face

Nu credeam ca'mi va fi rau.am fost noi.acum sunt eu

Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat.Fac tot posibilul sa uite ce s'a intamplat love struck

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima,pe care nu le poti pronunta;(

Impartim aceleasi ganduri,dar nu si aceleasi vise happy

Stii ce-i frumos? Nici macar nu stiu daca am vorbit serios

Desi traim si luptam impreuna,fiecare moare singur

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

Mereu cu zambetul pe buze . Nu se streseaza .Nu prea o intereseaza ce urmeaza

Cel ce ieri nu te-a iubit.nu te va iubi nici azi.

E felul tau de a fi, sa ma faci sa te iert mereu !

Si cand ne`o fi mai rau! sa ne mearga asa de bine

Si chiar iti multumesc . Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc !

Eu raman cu amintirea ta,iar tu cu zambetul meu

Stiu ca ii datorez atat de multe, Ca uneori imi schimba viata`n cateva secunde

Nu stii,te-nvatam. Nu vrei, te obligam smug

Daca tot te schimbi,schimba`te cum erai la inceput !

As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu
macar ca sunt greselile mele

Iubesc oamenii incepand cu mine love struck

Nimic nu se uita ! Totul se simte !

Nimeni nu poate sa ma acuze ca iti provoc zambetul pe buze

Imi spui ca ma iubesti asa cum sunt.hee hee sincer.te-as iubi si eu din cand in cand

Te mai astept o zi sau poate doua si daca vii ma fac ca ploua

Prefa-te ca esti trist si…. bucura-te de viata !

Nu conteaza distanta, cat conteaza ce simtim !

Nu conteaza cât ai, ci cu cine împarti

Urasc sa te vad plangand.Zambetul tau e o minciuna frumoasa

Vreau sa ne fie bine,dar simt ca nu te mai pot tine langa mine

Iubim fara sa stim ce e iubirea,iar atunci cand stim nu mai reusim sa iubim

Let me feel your love

Aici sunt si voi ramane numai pentru tine

Si ma intreb,de ce nu au niciun rost regretele sad

Uneori ti-ai dori sa fie doar cum a fost candva

Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri

E doar o fata normala, sunt zile in care parul nu`i sta bine, zile in care poate se comporta banal, dar cele mai multe zile sunt cele in care arata extraordinar batting eyelashes

Zambesc pentru momentele frumoase,zambesc pentru ca iubesc, zambesc pentru cei ce imi ofera un alt zambet!

Dor te tot ce am pierdut ! Dor de clipele frumoase ! Atat de dor imi e de trecut !

Just gonna stand there and hear me cry? Well that's alright because I love the way you lie.

Nu`i nimic.Te iubesc !

If you cry,I`ll be fine

Spune`ti`mi voi secrete noi.Chiar crezi ca-mi pasa?raised eyebrows

Ai o lume a ta . Caut`o . Eu am gasit`o

Dincolo de orice.e sperantza

I love the way you smile

I want to be a part of something I don`t know

Ramai aici.Nu ma intreba ce simt

I care about you.I care about me,no more worry.Yes,i`m able to be free

Hei tu ce iti doresti,de ce imi zambesti cand te uiti la mine?

Stii ce e frumos?nici macar nu stiu daca am vorbit serios

In fine.ar fi bine sa zambesti doar pentru mine

Vreau sa ne fie bine,dar simt ca nu te pot tine langa mine

Spun tot ce`mi da prin cap,chiar si cand ai vrea sa tac

I'm very sorry for not saying " i love you"

Decat sa spun ceva gresit,mai bine nu mai spun nimic

Your love is for free !

I`ve got love and many reason to love

Ia cu tine numai slipu` hai sa numaram nisipu`

Si spune`mi .ma iubesti mai mult ca ieri?

Tacerea a raspuns in locul tau straight face

Alearga`mi in minte si rataceste`te in suflet

Nu sunt singura in ploaie si vant,am cei mai buni prieteni de pe pamant !

I need you here with me. Cause music makes me free love struck

Totul pare absurd si la fel sad

Iubesc din nou,zambesc din nou.Este ceea ce conteaza happy

Nu o lasa sa plece,tu o iubesti si ea te iubeste love struck

Eu raman cu amintirea ta iar tu cu zambetul meu love struck

Sunt doar niste cuvinte ce imi aduc aminte de ceea ce spuneai cand ne-am cunoscut.Si inca alte cuvinte care imi intra-n minte cand cu tine sunt si imi place sa le aud

Like fire and rain,you can drive me insane !

Te iubesc.Incerc sa te uit,e greu !

Zeci de gesturi,mii de vorbe.Orice ai face vei ramane in sufletul meu

Suferi?Nu`mi pasaoh go on

Învaţă şi din greşelile altora,căci nu vei avea timp să le faci tu pe toate happy

I need you on and on and on in my life happy

If you love somebody, let them go .If they come back, they were always yours. If they don't , they never were

You are my sun where there`s no light Make it rise, alright smug

Pump it up,you can’t stop ‘Cause it feels like an overdose smug

Tu esti armonia versului ce-l cant.Si nu te-as schimba nici cand.

Viata fara dragoste, an fara vara

To love someone is to see a miracle invisible to others .

Let the sunrise straight into your eyes love struck

I can take you high love struck

Uite că pot şi fără tine !

I'm lovin' it !

O mie de cuvinte nu-mi ajung sa-ti spun ce simt

Iar el mereu va spune : tu m`ai inselat . Iar eu voi raspunde ,tu m`ai provocat!

Cu toate ca a trecut.langa tine am invatat sa zambesc unui nou inceput

Nu e un vis si nicio fantezie E ceea ce se numeste copilarielove struck

Urat,da` bun rau love struck

Si cu toate astea.tu stii cel mai bine ca orice ar face,tot la tine vine

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite-o dupa putin timp : zambeste si e dulce.

Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul, tu esti doar personajul, eu fac tot filmul. batting eyelashes

Spune-mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa-mi pese.:*

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste. Cand destinu-ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!happy

Poate m-am schimbat sau poate doar m-am saturat .straight face

Chiar nu e treaba ta!

In sufletul ei te iubea,dar nu iti spunea.

Nu am chef de tine, e chiar asa de greu de priceput?raised eyebrows

Because your love is my drug love struck

Nu cred in povesti,dar cred cand imi spui ca ma iubesti

Prea multe certuri prostesti.M`am saturat sa te crezi ceea ce nu esti !

Acum stiu.Tot ce e frumos repede trece !straight face

Vreau sa te vad din nou cu zambetul pe buze.nu vreau sa am ultimul cuvant.vreau doar sa`mi cer scuze sad

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum.am suferit prea mult ca sa te iert si acum oh go on

Prietenia e un ocean ce multi ar vrea sa`l treaca.dar pana la malul celalalt,multi se ineaca straight face

Are o aura ce te atrage.Stie ca o placi si de aia nu te lasa in pace smug

Viata-i doar un text.Morala e aceeasi, o stii.Fa`o pana la capat.Maine nu stii ce va fi smug

Ma intreb daca o sa regreti ceva tot ce n`ai facut sa ma poti pastra?raised eyebrows

Ce simt cu tine nu am simtit niciodata.E un sentiment ce incepe sa`mi placa smug

E special ce se intampla cu noi.Avem si soare,dar avem si ploi love struck

Te voi iubi chiar si in aceasta lume nebuna ! big hug

O vrei asa cum este ea.Esti norocos ca e a ta!

Zi de zi,pas cu pas,te gandesti ca si el te iubeste si tu il iubesti

Nu te-as schimba pe nimic,esti numai bun de iubit love struck

Inca te uiti la poze de mult facute.Si realizezi ca sunt doar amintiri pierdute oh go on

Mai tii minte cand visam si desenam "i love you" pe trotuar?day dreaming

You are the only,the only one love struck

Hai tipa cu toata puterea ta " te iubesc coaiee.esti viata mea " love struck

Nu am nevoie de prieteni falsi.Detest sa tin langa mine numai oameni lasi ! straight face

Zambeste,maine poate fi mai rau

Stii bine ca o porti in inima ta.Sunt mai multe ele,dar e o singura EA love struck

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula,ci punct love struck

Te iubesc cum nimeni,nimeni nu ar putea love struck

Hai sa mintim ca e perfect happy

Cand vei suferi,langa tine voi fi love struck

Adu`ti aminte.Stii bine.am fost mereu alaturi de tine

De ce nu simt ploaia?Pentru ca tu esti umbrela mea love struck

I wanna see how you lose control

Pentru ca meriti love struck

Have fun baby :*

A trecut prea mult timp.Numai stiu sa spun ce simt straight face

It's getting to be an obsession.

It`s magic love struck

E bine sa avem grija de ceea ce luam cu noi din viata.

Si stii ca niciodata nu o sa fie cum a fost.Si multe lucruri acum nu mai au rost straight face

In viata mea doar ai fost.Sa mai fii. n`are rost oh go on

Sincer.nu mai vreau sa stiu nimic.Vezi-ti de drum si fii fericit happy

You found somebody who does it better than he can

I said is too late to apologize,is too late sad

Tell me why does hurt so bad

I think I`m in love with you baby love struck

You drive me crazy

Aproape tot se iarta dar nimic nu se uita oh go on

Iti multumesc ca ma inveti sa iubesc love struck

Impreuna vom zbura,tu ma inveti ce-i dragostea

I wanna be loved to you batting eyelashes

Nu lupta pentru cineva care nu iti da motive sa o faci happy

I think I fall in love day dreaming

I give you my love.

Si poti sa`mi iei ce vrei,cand am langa mine toti prietenii mei happy

Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul

Simt nevoia sa iti amintesc : te iubesc !

You used to call me,just to say "i love you baby " love struck

Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor !

You're perfect, yes it's true,but without me you're only you

Daca as putea i-as da parte din mine, vreau sa o vad zambind urland de fericire

Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti,sa speri si sa iubesti

Eu merit sa stiu adevarul si nu doar ce-ti este mai simplu sa-mi spui.

3 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Un prieten adevarat iti vede prima lacrima, pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.; x

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!•:d

"cum ai putea sa nu'i vorbesti? ochii aia caprui sa nu'i iubesti?

Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe! "
Statusuri de dragoste 151 " Te Iubesc si nu vreau sa te pierd… v-oi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva… "
Statusuri de dragoste 152 " Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus sa ma gandesc la ceea cei mai frumos in viata mea. M-am gandit la tine pentru ca viata mea esti TU…’MiSs-YoU’ "

Statusuri de dragoste 158 " Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie… cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger! "
Statusuri de dragoste 159 " Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-aspus ca un inger nu pazeste alt inger! "

Statusuri de dragoste 185 " S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai tin la tine, viata mea se invarte ca un zar de cand nu mai esti cu mine, nici nu stiu ce drum sa mai aleg amintirile vreau sa le sterg si astept un semn de ce nu vi cand eu te chem… "
Statusuri de dragoste 186 " Trec prin fata casei tale si as dori sa imi iesi in cale sa ma astepti ce mult as vrea cum ma asteptai candva, trec mereu pe strada ta poate poate te-oi vedea ma opresc si oftez un pic si apoi plec dezamagit…TE IUBESC "

Statusuri de dragoste 188 " Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare.Se spune ca vantul nu bate atunci cand iubesti?! dar cand frunzele se misca, sa stii doar ca TE IUBESC!
Statusuri de dragoste 208 " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te! ""
Statusuri de dragoste 220 " Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "

1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.
3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.
4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.
5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.
6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.
7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.
8. Prietenia este un blând angajament al inimii.
9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc
10. Prietenia este una din mângâierile vieţii
Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea, nu lasa lumea sa schimbe zambetul tau

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

| Andra_9680 a răspuns:

●♥Pur is simplu's originală doar că… originalitatea mea te depăseste; x

●invidioase?
Le Inchidem Gura!
probleme?
Le depasim!
Baietzii?
Ii Impartim!

●Ce m-am saturat de toti, de minciuni si'rautati, de prietenie falsa.Si'de'atata lume hoata...

●Deci, va rog din suflet, nu ma mai priviti de sus Sunt o domnisoara, si-am multe de spus,da!

●Arată bine,dar e fată calculată care ştie cum si unde să te facă,stie când să radă,stie când să fie suparată, când in ochii tai să fie, SINGURA fată importantă

●Cate s`au spus.Cate s`au dus.Nu` ma mai doare. Orice zi`n plus. Sunt mai sus! Restu`. Doar vb`e goale!

●şi sunt ironica doar pentru că ştiu ca asta ma face si mai tare!

●Daca taci lumea te va lua de fraieră happy iar daca le zici pe faţă vor spune ca eti figurantă şi ca te`ai schimbat.

●Nu mai e Ea! Fetitsa ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

●Mereu imi reprosezi ca sunt rece si rea,dar uiti ca tu m-ai invatat sa fiu asa.

●nu sunt perfeCtă, dar de ce m'aş sChimba cand prieteni ma iubesc si aŞa?

●Frumusetea ochilor nu depinde de culoarea lor,ci de felul in care te privesc.

●Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare...

●N'am a\/eri,am doar priete/\/i care su/\/a"mi spuna:Ai grija de tine,te pup,NOapte buna!

●Stiu sa iubesc, stiu sa ranesc,. nu te juca, sti bine ca pot trisa...

●Pentru fiecare 60 de secunde în care stai supărata, pierzi un minut din viaţa frumoasă pe care nimeni nu ţi-o poate da înapoi… aşa că învaţă şi tu să fii fericita şi să zâmbeşti!

●Un zambet azi,un zambet maine, totul e dat uitarii, te uiti la mine.iti dai doua palme si incepi sa iti pui mii si mii de intrebari!

●Crezi ca nu simtraised eyebrows? Te uiti insistent la mine si nu'ti pasa ca te mintoh go on Iti doresti doar o privirebatting eyelashesVezi in ochii mei iubire:X Adv!smug Dar nu e pentru tine!hee hee

●Dar tie iti pare a fi fenomenaloh go onTu crezi ca totul se-nvarte-n jurul tau? mai bine ar fi sa calculezi din nouwinking

●Ei nu`i pasa d masini, chestii.E indiferenta[oh go on]. Poti sa o legi cu catusele de pat e tot independenta!

●Nu am nevoie de prieteni falsi.Detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

●Eu Sunt Fericita Cand Vad Ca Alta Ma Imita*Ca Mi Se Face Publicitate Gratuita

●Uita`te la ea, ce firava pare, dar uita`te in sufletul ei cate are!happy

●Orice baiat merita o a 2 seansa dar evident cu o alta fata.

●Fericite pentru ca ne avem una pe cealalta tOata viatalove struck[]