| adelina899 a întrebat:

Vreau pierce in limba happy. am citit de riscurile lui asa ca vreau niste pareri se merita? In cat timp se vindeca? Cat te doare? Se poate intampla ceva sa ajung prin spitalelaughing ( chiar daca il dau la salon) straight face? Cu ce ma dau dupa pentru dezinfectare? Dupa ce.l voi scoate definitiv pentru ca banuiesc ca ma voi plictisi de el va ramane gaura sau se va astupa? Voua unde v.ar place piercing sau unde aveti Fundaa

Răspuns Câştigător
| Diaaaana a răspuns:

Mi-am facut si eu pierce vara trecuta in limba si n -am mancat 2 saptamani nimic altceva decat supa si am baut lichide.Pe moment cand ti-l pune nu doare dar dupa cateva ore incepi sa simti. Daca te duci la un salon nu ai cum sa ajungi in spitale pentru ca totul e steril deci nu are cum sa ti se infecteze.Parerea mea e ca nu merita durearea mai ales ca de abia se vede, eu ca sa vada lumea ca am pierce il tineam intre buze si incepusem sa devin ss-ita(sper ca intelegi la ce ma refer) si asta a fost si motivul pentru care am renuntat la el.Si da gaura ti se astupa dupa un anumit timp. Urmatorul pierce vreau sa fie in buric dar am o retinere pentru ca se vede destul de insetetic gaura de deasupra buricului.Mai am nevoie de timp ca sa imi fac curaj. Sper ca ti-am fost de foloshappyPwp

| adelina899 explică (pentru Diaaaana):

Vorbeai ss.it cand il tineai intre buze :o adica doar atunci cand il tineai nu? sper ca nu.mi afecteaza felu in care vorbestilaughing si inca ceva mi se pare ca am limba cam scurta adica ata aia de sub limba e mai in fata la mine conteaza lucru asta?

| Diaaaana a răspuns (pentru adelina899):

Da vorbeam ss-it doar cand il tineam intre buze dar cum il tineam non-stop ca sa se vada vorbeam tot timpul ss-itlaughing), dar daca nu il tii nu cred ca vei avea problemewinking/Legat de limba, nu cred ca este nici o problema probabil ti-l vor pune mai spre varf, se descurca ei pe toate tipurile de limbioh go onlaughing. Dupa ce ti-l pui sa imi spui impresiile:*

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Daca esti sigura ca ti-l doresti, atunci da, se merita. Atat timp cat ti-l faci la un salon care indeplineste normele de igiena, nu ar trebui sa ai probleme cu el.
Perioada de vindecare este de aproximativ 2 saptamani, fiindca este o zona care se reface repede.
Cat despre dezinfectare si ingrijire, iti vor spune la salon si eventual iti vor da de acolo un produs dezinfectant sau antibacterian.
Daca vrei sa renunti la el, gaura se va astupa in cel mult o luna si nu va fi nicio problema.
Eu am 8 piercing-uri in urechea stanga, 3 dintre acestea fiind in cartilaj, pe care eu mi le-am dat. Am avut si un industrial ( http://weheartit.com/entry/33635151 ), insa m-am lovit foarte tare la el, s-a infectat si am fost nevoita sa renunt la el. Vreau sa mi-l mai dau o data, in urechea cealalta, de data aceasta la un salon. Pe langa acesta, vreau sa imi mai pun in spranceana si/sau bridge ( http://weheartit.com/entry/32882116 ).

| stuffhappens a răspuns:

Sigur se astupa