| girllll a întrebat:

Vreau sa fac lectii de canto dar e cam scump asa ca vreau sa repet acasa. dar nu sstiu ce... aveti idee ce as putea face pentru a-mi perfectiona vocea? am 15 ani

3 răspunsuri:
| IepurashRocker a răspuns:

Fã niste "la la la"-uri. porneste cu voce joasã, apoi ridicã vocea. Da' s-ar putea când ridici vocea sã te pitigãi. :-s (si mie mi se mai întâmplã). cântã ceva melodii cu voci calde. fã karaoke pe net :D
De exemplu...
http://www.youtube.com/watch?v=T_g_Bwy8_F4 :D
Sau melodii care-ti plac mult si pe care crezi cã sunã bine vocea ta.
Practice makes you perfect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am fost in cor, acum e vacanta si nu mai sunthee hee, in fine...

Inafara de vocalizele facute impreuna, in cor happy,, mergeam acasa cantam o melodie )oarecare) si incercam sa urc vocea sau s-o cobor pn ajungeam la note foarte ridicate.incearca si tuwinking!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...incearca.sa iti gasesti un coregraf care sa iti dea lectii de muzica acasa daca nu incearca sa faci tu insati asta! nu glumesc eu un timp am avut un coregraf dupa aceea am inceput sa ma prind sia m incercat singura si acum sunt pe cale de a ajunge vedeta urmezami sfatul si ai sa vezi!