| walaoase a întrebat:

Vreau sa-i spun unei fete ca e frumoasa, stie ca o plac, cum sa-i spun? cred ca am sa-i spun printr-un mesaj pentru ca nu prea ne vedem si cand ne vedem suntem mai multi.

4 răspunsuri:
| deeyutzza94 a răspuns:

Buna!
Pai primul pas ar fi sa lasi timiditatea. Fata trebuie sa te observe ca te uiti la ea nu trebuie sa te duci direct si sa ii spui ''esti frumoasa''. Incearca sa o inviti la o plimbare poate doar voi doi sau in grup cu doar niste prieteni comuni.

| Reallynotme a răspuns:

Cand vrei sa ii faci un compliment unei fete nu ezita, iar daca simti ca nu poti doar din cauza celorlalti incearca sa ii spui cand porti o conversatie cu ea, cand consideri ca nu e vreunul din voi in centrul atentiei...Te asigur ca fata respectiva va lua complimentul tau foarte dragut si chiar daca nu arata asta sau se preface ca nu tot se va gandi catusi de putin la tine! Deci fa-ti curaj si spune-i ca si cum ar fi o intamplare. Spune-i pur si simplu!happy:*

| babybu a răspuns:

Si ce daca sunteti mai multi? iti e greu sa te exprimi? Sau iti este rusine de ce vor spune prietenii tai? parerea mea este ca nu ai de ce sa iti fie rusine deoarece este vorba de sentimentele tale!

| Neculiță_Ioana_1997 a răspuns:

Eu una mă simt penibil când un băiat îmi face un compliment, mai ales dacă nu îmi face plăcere să vorbesc cu băiatul respectiv, depinde de felul în care vă înțelegeți...