| amsterdam111 a întrebat:

Vreau sa ma duc in america dar cum sa va spun cred ca voi face rost de viza si de bani respectividar unde voi locui daca voi gasi de munca acolo si cat platesc chiria? cum e acolo cu mse traieste? aceste raspunsuri imi pot schimba viata

2 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

In care "america"vrei sa te duci : in America de Nord sau in America de Sud? Si in care anume tara? Si in care anume oras din respectiva tara? Si in cate limbi straine te descurci si la ce nivel (conversatie/citit/scris)? Si ce meserie cunosti sau ce calificare ai si cata abilitate si experienta posezi in domeniul tau de activitate? Si asa mai departe... Raspunde-mi la aceste intrebari care mie nu o sa-mi schimbe viata si o sa iti pot da si eu niste raspunsuri care, crezi tu, o sa iti schimbe viata.

| amsterdam111 explică:

A big grin pai in new york nu am calificari etc vreau doar sa imi implinesc un vis si in cort daca stau la inceput e bine sau o rulota. vreau doar sa fiu acolo si dupa aia gasesc eu un pizza boy sau ceva de genu big grin ce zici?