| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma transfer la alt liceu, acordul de la liceul la care vreau sa ma mut mi-a acordat transferul insa cel de la care vreau sa ma mut, ma tot amana.ma cheama azi si-mi spun sa vin maine.si tot asa.Scrie undeva ceva cum ca nu pot sa-mi dea transferul? din cate stiu eu, nu au nici un drept sa nu-mi acorde transferul. Daca ma insel corectati-ma.Cum pot sa-i amenint, cu vorba buna nu prea merge.

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Trebuie sa ii convingi.eu am facut cerere de transfer chiar in aceasta vara si a fost aprobata.de ce?! pentru ca am avut niste argumente convingatoare! trebuie sa stii sa-i duci de nas!smug
bafta! :*

| doar.pt.voi. a răspuns:

Nu-i ameninta ca nu rezolvi nimic.Transferul se face maxim pana ziua de luni.Chiar nici eu nu inteleg de ce te tot amana, poate nu mai sunt locuri intr-o clasa disponibila, sau sunt mai multi intr-o clasa.Asta s-a intamplat si la mine. Daca nu-ti acorda transferul, incearca la sfarsitul semestrul 1.Sunt sigura ca vei reusii. Sper ca te-am ajutat.baftawinking