| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa mor.Totul imi merge prost.Azi la ed.fizica nu puteam da la cos mingea si am avut un fel de concurs intre clase,eram foarte stresata si toti tipau la mine. Dupa ce am iesit din sala de sport majoritatea colegilor ma umileau, isi bateau joc si ziceau ca doar din vina mea am pierdut concursul..Eu am inceput sa plang, sincer m-am saturat sa fiu batjocorita si nu cred ca merita sa mai traiesc

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am vesti proaste pentru tine: din atat lucru nu se moare!
Comportamentul tau este clar de copil razgaiat, de aceea au si ras colegii de tine si te-au luat la misto.
Acorda mai multa serozitate sportului si pune mana serios sa practici, ca sa inveti cum sa arunci mingea si data viitoare, vei da mai bine si nu va mai rade nimeni.

| Andreeush a răspuns:

Se mai întâmplă să existe uneori și zile proaste în care să ai ghinion și să ai și niște colegi bătuți în cap.
Nu trebuie să îi bagi în seamă.
Dacă atât îi duce capul e problema lor.
Tu trebuie să fii optimistă mereu. Nimeni nu e perfect, greșeli poate face oricine.

Răspuns utilizator avertizat
| PumpkinDoll a răspuns:

Cand esti pusa sa faci ceva si stii ca nu esti in stare sau ca is sanse mari s-o dai in bara, spune ca nu vrei s-o faci pentru ca n-are rost.Decat sa faci un ****, mai bine nu faci nimic.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Draga mea, cum poti sa gandesti asa? Nu-i baga in seama. Presupun ca esti mica si inca nu ai realizat ca unii sunt rai si nu le pasa daca ranesc pe altii. Vorbeste cu parintii, diriginta/dirigintele. Niciodata sa nu te gandesti la moarte. O viata ai, nu 10. happy
Incearca sa te detasezi de tot si sa ti-o faci cat mai frumoasa.

| Rd79 a răspuns:

Adica nu ai nimic mai important in viata decat sa bagi o minge intr-un cos? Faptul ca nu ai reusit asta te face sa vrei sa iti termini viata?

| AjutorNeconditionat a răspuns:

Doamne fereste nu trebuie ca o astfel de experiența sa te ducă cu gândul la moarte!
Dacă nu te pricepi la sport asta nu inseamna ca nu esti buna de nimic.
Am fost și eu in situația ta, am alte calități dar sportul clar nu face parte din ele asa ca am început sa ma bazez pe alte lucruri și sa scot ora de sport mai ales din viata mea. La liceu am o singura ora la care nici nu merg! Gândește te rațional și nu te baza doar pe o prostie ca aceasta când iei decizii de viata și de moarte! big grin

| unikitt7 a răspuns:

Nu gandi asa, roaga-i pe paritii tai sa discute cu profesorii in legatura cu colegii tai iar daca problema nu se remediaza spune-le parintilor sa te mute de la acea scoala, poate te vei acomoda mai greu cu colegii insa vei si intr-un nou colectiv, unde nimeni nu va sti cine esti, de unde vii, nu iti va sti trecutul si te vei comporta asa cum vrei, colegii tai o sa te vada diferit, sper ca te-am putut ajuta...