| kdnkdf a întrebat:

Deci vreau sa ma sfatuiti. Diriga a facut un concurs de talente iar eu l-am avut. Eu cu o prietena de-a mea am cantat melodia "THIS IS ME" a lui Demi Lovato. A mai fost o fata care a cantat o melodie populara, doua fete care au facut actorie iar una care si-a compus propria melodie. Fata care a cantat melodia populara e si in echipa de voley a scolii. Asa, am fost a treia pereche, am cantat. Fetele cu actoria dupa mine au fost total banale nu se intelegea nimic din ce ziceau ele. Bun, s-a votat si eu cu prietena mea am iesit pe locul 1. Apoi, diriga ne-a chemat pe fiecare in fata sa ne zica cum ar trebui sa fie clasamentul dupa ea. Despre mine si Mihaela (prietena mea) au zis ca suntem AFONE si ca falsificam foarte mult. De fetele cu actoria a zis ca au mult talent, de fata cu propria melodie a zis ca nu are voce, recunosc chiar nu are, iar de fata cu muzica populara dupa ea are talentul cel mai mare. Despre noi a zis ca nu ne pricepem deloc, ca noi habar n-avem sa cantam, dar ea nici macar nu a facut cursuri de muzica crying iar dupa a pus-o pe fata care ii placea ea sa cante melodia noastra si nu se pricepea deloc. Iar eu cu Mihaela la muzica avem numai 10 si profesorul ne apreciaza vocea! crying Amandoua am luat premii iar diriga ne zice ca noi nu avem voce si ca suntem afone. Am inceput sa plang iar dirigintei nici nu-i pasa. Apoi toti colegii in pauza isi bateau joc de mine si ne imitau. crying M-am simtit oribil.pentru ca inainte de a zice diriga faza cum ca eu cu Mihaela suntem afone tuturor colegilor le placeau cum cantam si ne aplaudau iar acum zic ca Oana e mai buna ca noi. Si cand a zis diriga ca fata de talentul de volei mai si canta imi venea sa mor. Deci nu mai pot, ce sa fac? crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti fa atatea griji daca profu de muzica a spus ca aveti voce n utrebuie sa credeti pe dirga voastra voi fiti optimiste mai ales tu nu fi pesimista arata lumii ca poti si mai bine de atat nu-ti pese ce spun altii daca la ceilalti le-a placut restul nu mai conteaza. conteaza sa te simti si tu bine cand canti si multe fet6e nu au vocem si totusi cica sunt talentate daca tot a spus ca esti afoana sau nu stiu cum apoi asta ar insemna la urrma urmei ca tot ai voce deci...nu te stresa atata ca nu are rostwinking

3 răspunsuri:
| Maraa a răspuns:

Buna! nu trebuie sa te simti rau adica copii teau apreciat deci insemna ca esti bunasmugbatting eyelashes linistetste atat timp cat stii ca u ai talent nu ar trebui sati pese de alti

| denise_9126 a răspuns:

Atata problema sa fie oh go on!
Doamne... e un simplu "concurs" la scoala organizat de diriga si colegi ca public.( e ca si cum ai participat la XFactor sau alt concurs de muzica si juriul de specialitate impreuna cu toata tara au ras de tine ) Nu inteleg afirmatia: " deci nu mai pot, ce sa fac? " ...in mod sigur diriga voasta are o preferata!
Dupa parerea mea ...prea dramatizezi situatia - daca tie iti place sa canti continua ( mai ales daca prof de muzica iti apreciaza vocea) daca nu, lasa-te de cantat si cauta alta activitate.dar nici de cum nu e o situatie de plans si "jelit" in weekend si nu trebuie sa te simti oribil cand te imitau colegi ( ei doar atata stiu ) ...treb sa il lasi in pace!

| Mihaela a răspuns:

Hei.
Tie iti place cum canti?
Daca tie iti place, nimic nu mai trebuie sa mai conteze!
Daca tu te simti bine, atunci totul e ok! Nu-i lua in seama pe colegi, cu atat mai putin pe dirigata, care nu stie o boaba de muzica. Eu in locul tau, m-as fi luat la cearta cu ea. Eu mereu fac asa cu diriga. Eu fac teatru de 3 ani, dar din fericire n-am fost niciodata in aceeasi situatie pentru ca toata lumea ma apreciaza. Dar si daca ar fi comentat cineva ceva, i-as fi provocat : " Daca nu va place cum cant, cantati dumneavoastra un pic, sa vedem cat de bine va pricepeti! ". Baga si tu ceva dume, si fa-i si pe ei sa se simta prost, sau pur si simplu ignora-i! Nu merita!
Sper ca te-am ajutat, si numai bine!
Trebuie sa ai mult mai multa incredere in tine si totul va fi ok! Crede-ma!
Te-am pupat si succes cu muzica!