| Rotari_Cosmina_2001 a întrebat:

Vreau sa scriu un jurnal pentru prima data cum sa incep [ma ajutati va rog]

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand sa pui data ca atunci cand o sa-l rasfoiesti sa stii cand s-a intamplat. Pui un titlu referitor la ceea ce vrei sa scrii sau incepi simplu cu "draga jurnalule" si scrii ceea ce ai pe suflet. Cand sa zicem ca ai o pasa mai proasta si nu ai cui sa-i spui, poti scrie aceste lucruri in jurnal.
O zi frumoasa! happy

| Aasdfghj a răspuns:

Scrii data si eventual un titulu apoi formulezi cum vrei tu. Nu conteaza cum incepi pentru ca nu e o lucrare ce o prezinti in fata clasei la ora de limba romana. Oricum o sa vezi doar tu ceea ce scrii.

Răspuns utilizator avertizat
| DanielCD a răspuns:

In primul rand iti pui intrebarile ce este un jurnal, de ce as scrie un jurnal; iar daca ai raspunsurile atunci continutul vine de la sine!
Adica "vreau sa-mi scriu gandurile cotidiene; impresiile de calatorii; ca doresc sa le citesc mai tarziu...etc." Deci incepi cu ce vrei tu, cand vrei tu!

| Apdosok a răspuns:

Eu momentan țin şi eu un jurnal. Mai intai ar trebui sa pui o dată, apoi nu trebuie sa pui "draga jurnalule" el nu este ca sa iti exersezi formulele de adresare, este pentru a te descarca in fata "cuiva".